Twórca strony twierdzi, że powstała ona "z potrzeby serca". "Wszyscy pamiętamy, jak byliśmy zjednoczeni jeszcze parę lat temu. Od tego czasu wiele się zmieniło, wiele nas podzieliło. <Polityka miłości> lansowana przez nasz rząd nie musi być tylko pustym frazesem. Potrafimy być razem. Nastały trudne czasy - pokażmy sobie - narodowi, że się kochamy, pokażmy też naszemu rządowi, że jesteśmy z nim. Dodatkowo - postaramy się stworzyć największą walentynkę świata - czytamy na portalu.

>>>Napisz walentynkę premierowi

Jest to pochwała polityki rządu czy czysta ironia? Kto za tymi hasłami stoi? Serwis "who is" pokazujący, kto rejestrował stronę, prowadzi do firmy NetArt w Wieliczce. "Stronę zamieściła osoba prywatna i zarejestrowała ją w naszej firmie. Taka osoba może chronić swoje dane osobowe. Nie projektowaliśmy tej strony i nie mamy wpływu na jej zawartość" -mówi Beata Mosór, rzecznik NetArt.

A może to sprawka konkurencji rządu? Do autorstwa nie przyznaje się też firma projektująca strony PiS-u. "My nie mamy nic z tym wspólnego i wygląda na to, że autor tego przedsięwzięcia przynajmniej na razie się tym nie chwali i nie ujawnia” - mówi nam Mariusz E. Juda z firmy Inventor Multimedia.

Zdziwiona jest też Joanna Wójcicka z redakcji platforma.org. oraz pracownicy firmy tworzącej serwis PO. "Nic o tym nie wiemy. Strona jest przyzwoicie zrobiona. Trzeba przeprowadzić grubsze śledztwo, by ustalić, kto za tym stoi" - mówi nam Ziemowit Michno z rzeszowskiej firmy Ideo.

Informatycy z Ideo wytropili jednak osobę, która promuje stronę w sieci, umieszczając linki do niej w różnych serwisach. To Konrad Nowosz, były pracownik 4 Fun TV. "To ja tworzyłem stronę" - przyznaje Nowosz, 26-latek z Gdyni. Studiuje dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim, a w wolnych chwilach projektuje strony internetowe.

Co chciał osiągnąć? "To happening. Chciałem, by coś się działo. Nie przypuszczałem, że zaraz pół świata będzie myślało, że to spisek PiS-u bądź akcja PO" - mówi. Chce wszystkie życzenia mailem przesłać premierowi. "Na pewno nie jestem sympatykiem PiS–u, podobają mi się pewne pomysły PO" mówi.

p

Życzenia dla premiera:

• Kończ Donek, wstydu oszczędź! - H. Sienkiewicz, Poznań

• Panie Donaldzie z farcikiem a BRACI niech kura posiura - Weronika, Kraków

• Podziękujmy PiS-owi za kolejny genialny pomysł. Podziękujmy autorowi, który tworząc inkwizycję sprawdza każdą walentynkę. Spieprzajdziadu.com - Lucjan, Szczecin:

• Donaldzie, Donaldzie Kierowco Rzeczpospolitej Jedziesz, lecz gdzie? Ku skale litej. Na klifu koniec, Do nieuniknionej utraty władzy... Za dużo chciałbyś mieć, W końcu ktoś Cię zdradzi. Smutne lecz prawdziwe, Bo to już koniec życzeń. Daję Ci jeszcze chwilę, Choć minął już Twój Styczeń - Lucullus di Roma, Wrocław

• Dziękuję za wywiązanie się z obietnic ludziom naprawdę żyje się lepiej a nasza kiełbasa dawno przegoniła ich kiełbasę, tylko jeszcze jest droga jak dla mnie ale już niedługo będziemy mieli dobrobyt powodzenia - Damianek, Lidzbark PO