Przedstawiciele TVP mówią, że zwyczajowo tego rodzaju imprezy finansują w całości ministerstwa; np. ubiegłoroczną konferencję klimatyczną w Poznaniu w całości sfinansowało Ministerstwo Środowiska.

Ale MON ze względu na cięcia w swoim budżecie musiała poprosić o wsparcie TVP. Ostatecznie po negocjacjach z resortem uzgodniono, że telewizja podzieli się z MON po połowie kosztami produkcyjno-technicznej obsługi szczytu, która w sumie ma wynosić 1 milion 800 tysięcy złotych.

Resort obrony nie komentuje tych doniesień. "Informacje te objęte są tajemnica handlową" - powiedział płk Dariusz Kryszk z zespołu MON odpowiadającego za obsługę medialną wydarzenia.

"Cieszymy się, że we współpracę zaangażowała się TVP, która m.in. zapewni sygnał przekazu dla mediów z całego świata" - dodał. Jak przypomniał, na spotkanie akredytowało się do chwili obecnej aż 370 dziennikarzy.

Nieformalne spotkanie ministrów obrony państw NATO w Krakowie będzie trwało dwa dni - od 19 do 20 lutego. Najważniejszymi tematami rozmów będą: misja w Afganistanie i przyszłość NATO.

Wiceminister obrony Stanisław Komorowski informował pod koniec stycznia, że wobec kryzysu finansowego MON szuka oszczędności także przy organizacji szczytu, jednak - zapewnił - bez obniżania standardów i uszczerbku dla imprezy.