Dziennik.plPolityka

Wtorek, 29 maja 2012

Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

Tusk z Berlusconim potargują się o Buzka

2009-06-15 | Ostatnia aktualizacja: 01:24 | Komentarze: 0 | skomentuj
W czwartek będzie targ o Jerzego Buzka

W czwartek będzie targ o Jerzego Buzka Fot. MAKSYMILIAN RIGAMONTI / Inne

Jest zgoda premiera Włoch Silvio Berlusconiego na spotkanie z szefem rządu Donaldem Tuskiem - dowiedział się DZIENNIK. Dopinane są ostatnie szczegóły rozmowy, która ma dotyczyć obsady fotela szefa europarlamentu. Rywalizują o to stanowisko Jerzy Buzek i włoski kandydat Mario Mauro.

Pogoda

POLSKA

Wtorek 2012-05-29

temp. min 4°C max. 24°C
opady: niewielkie opady

Twoje miasto:

Program TV

Sprawdź program swojej ulubionej stacji:

Spotkanie planowane jest na najbliższy czwartek, tuż przed szczytem Unii Europejskiej w Brukseli. Jego temat może być tylko jeden: obsada stanowiska przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, o który rywalizują Jerzy Buzek i włoski kandydat Mario Mauro.

>>> Europejska gra Tuska o fotel dla Buzka

Kilka dni temu Silvio Berlusconi oświadczył: "Mamy doskonałego kandydata, to Mario Mauro". Dodał następnie: "Mamy rywala, Polskę", odnosząc się do kandydatury Jerzego Buzka. Berlusconi, cytowany przez agencję Ansa, podkreślił też, że Włochy są w tej rywalizacji w bardziej korzystnej sytuacji.

Po ostatnich wyborach zasiadające we frakcji chadeckiej PO i PSL będą miały 28 mandatów. Włoskie partie 34 mandaty.

>>> Publicysta "Polityki": Buzek to niezły je...ka

Ostatnio spekulowano, że szanse Jerzego Buzka rosną. Mieliby na niego głosować Niemcy z CDU i CSU, większość z drugiej pod względem liczebności delegacji francuskiej i deputowani z Europy Środkowowschodniej.

Anna Gielewska
Źródło: dziennik.pl

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Wiadomości Polityczne

    «