Polacy nie zgadzają się na plan Tuska
Jeśli rząd zdecyduje się zwiększyć podatki, będzie to jego koniec. Zdecydowana większość Polaków jest przeciwna ratowaniu budżetu w ten sposób. Premier Tusk - choć obiecywał w kampanii wyborczej, że za rządów PO podatki nie wzrosną - teraz coraz częściej o tym wspomina.
- Oto największe sukcesy rządów Tuska
- Tusk: Nadal będę was męczył tak samo
- 10 powodów kryzysu w PiS
- Kwaśniewska prezydentem? Oto jej rywalka
- Polacy mają dość Tuska i Palikota
- Albo wyższe podatki, albo prezydent Tusk
- Eurowybory wzmocniły PO. PiS na łopatkach
- Kwaśniewska składa hołd działaczce "S"
- Straż Graniczna będzie jeździć ekologicznie
- Kołodko o Tusku: To finansowy impotent
- Bugaj: Rostowski to arogant
- Tusk szuka wspólnika do podwyżki podatków
- Prezydent nie odmówi premierowi rozmowy
- Kwaśniewska na prezydenta? Może Barbie też
- Minister finansów szasta naszymi pieniędzmi
- Święto wojska bez defilady. Przez kryzys
Pogoda
POLSKA
Poniedziałek 2012-02-13

temp. min -25°C max. 1°C
opady:
śladowe opady
Twoje miasto:
Program TV
Sprawdź program swojej ulubionej stacji:
Aż 89 proc. badanych Polaków uważa, że budżet państwa nie powinien być ratowany przez podnoszenie podatków - wynika z sondażu przez GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej". Jedynie co dwudziesty z respondentów (6 proc.) zgodził się na głębsze sięgnięcia do swojej kieszeni.
>>> Albo wyższe podatki, albo prezydent Tusk
Na pytanie, które daniny płacone fiskusowi mogłyby wzrosnąć bez szkody dla gospodarki i społeczeństwa, jedna czwarta badanych w sondażu wskazała na podatki dla firm.
W ubiegłym tygodniu premier Donald Tusk nie wykluczył, że w przyszłym roku podatki mogą wzrosnąć, bo stan państwowej kasy jest w o wiele gorszym stanie niż dotychczas sądzono. Mówi się o wzroście akcyzy, podatku VAT na niektóre towary oraz przywróceniu 40-procentowej stawki podatkowej.
























Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!