Zbigniew Książek z Zarządu Regionu Gdańskiego "S" poinformował, że zaproszenia zostały już wysłane do sygnatariuszy Porozumień Sierpniowych, przedstawicieli rządu, władz Sejmu, Senatu oraz do Lecha Kaczyńskiego i Lecha Wałęsy. "Zależy nam, aby były to obchody ponad podziałami i stwarzamy możliwość do spotkania wszystkim, którzy chcą tego dnia być razem" - tłumaczył.

>>>Wałęsa zgadza się z Kaczyńskim

"Ciciałbym aby w takim dniu i miejscu prezydenci byli obecni, a nie obrzucali się nawzajem błotem" - powiedział przewodniczący NSZZ "Solidarności". Wyznał też, że tym razem bardzo liczy na Lecha Wałęsę. "Co roku wysyłamy do niego zaproszenie, ale były prezydent nigdy z niego nie korzysta" - dodał.

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku będzie podobnie. Lech Wałęsa zapowiedział już, że tegoroczną rocznicę podpisania Porozumień uczci sam, składając kwiaty pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku. Za to w przyszłym roku były prezydent jest gotowy uczestniczyć w obchodach 30. rocznicy powstania Solidarności razem z Lechem Kaczyńskim.