Dziennik.plPolityka

Wtorek, 14 lutego 2012

Imieniny: Walentego, Cyryla, Metodego

Notowania partii Tuska lecą w dół

2009-08-26 | Ostatnia aktualizacja: 03:30 | Komentarze: 7 | skomentuj
Notowania partii Tuska lecą w dół

Notowania partii Tuska lecą w dół Fot. Fot. Piotr Kowalczyk / Inne

Tak źle z Platformą Obywatelską jeszcze nie było. Z najnowszego sondażu wynika, że zaledwie w ciągu dwóch tygodni PO straciła aż 7 pkt. proc. poparcia. Tę zapaść wykorzystało PiS. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego zyskało w tym czasie 8 pkt. proc.

Pogoda

POLSKA

Wtorek 2012-02-14

temp. min -20°C max. 1°C
opady: brak

Twoje miasto:

Program TV

Sprawdź program swojej ulubionej stacji:

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w minioną niedzielę, to PO zdobyłaby 48 proc. głosów. A jeszcze dwa tygodnie wcześniej poparcie dla tej partii deklarowało 55 proc. wyborców - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczypospolitej".

>>> Buzek bardziej popularny od Tuska

Komentatorzy oceniają, że Platforma przespała wakacje, bo nie organizując żadnych akcji promocyjnych. Na dodatek od ostatniego sondażu miały miejsce dwa niewygodne dla rządu wydarzenia: nieudana sprzedaż stoczni i śmierć polskiego oficera w Afganistanie, która uruchomiła oskarżenia pod adresem MON o złe wyposażenie żołnierzy.

Wzrosło za to poparcie dla PiS - do 29 proc., z 21 proc. przed dwoma tygodniami.

Spośród pozostałych ugrupowań chęć głosowania na SLD deklaruje 10 proc. wyborców, a na PSL - 7 proc.

PC
Źródło: Dziennik.pl
Wypowiedzi: 7
  • ~Jędrek2012-02-07 18:29

    chcecie dyktatury kościelnej to głosujcie na PiS tylko zdroworozsądkowa partia może coś zrobić w tym kraju a może tylko silna lewica jak Palikot ją stworzy to może się zmieni

  • ~AGUSIA2011-09-05 13:41

    precz z tuskie grabarczykiem rostowskim i baba jaga kopacz,dosyc kpiny z POLSKI BANDA OSZUSTOW PRECZ,

  • ~bolko2011-08-26 12:19

    cztery lata władzy i tragedia. Z obiecanych reform tylko bajki.

  • ~janek z lodzi2011-07-28 21:42

    pis to jest najbardziej wiarygodna patriotyczna stabilna partia natomiast po to jest jest partia wladzy o bardzo populistycznym charakterze ich nie interesuje polska jjj

  • ~student agh2011-02-26 13:44

    48 % nawet 25 % nie zdobędziecie PO-wcy na czele z Tuskiem, Grabarczykiem i Rostowskim, oraz Kopacz kpina Polskiej polityki !!!

  • ~Smutny2011-01-18 11:18

    Te zabiegi nic nie dadzą wybory wszystko wyjaśnią raz na zawsze i tyle

  • ~safom2010-09-15 16:55

    No to pis majuż z 60 (w dzienniku)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Wiadomości Polityczne

    Walentynki w
Dziennik.pl Walentynki w Dziennik.pl