Sprawdź najnowszy ranking partii politycznych

| Aktualizacja:
X

Oko za oko, ząb za ząb - tak często wygląda w Polsce uprawianie polityki. Polakom a zaczyna ciążyć ta atmosfera, bo z najnowszego sondażu politycznego wynika, że na popularności zyskują partie stojące do tej pory w cieniu dwóch głównych graczy.

Polskie Radio publikuje wyniki badania przeprowadzonego przez instytut Homo Homini. Na pierwszym miejscu Platforma Obywatelska, którą popiera 38,7 procent ankietowanych. Prawo i Sprawiedliwość wskazuje 20,9 procent wyborców. Oznacza to wzrost notowań partii rządzącej o 1,6 punktu w ciągu tygodnia, kiedy był przeprowadzany ostatni sondaż Homo Homini. Partia Jarosława Kaczyńskiego zanotowała spadek popularności o 2,1 punktu.

Rosną słupki Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Ugrupowanie Grzegorza Napieralskiego może liczyć na 17 procent przepytywanych osób. To wzrost o 1,2 punktu. Z kolei koalicjant PO cieszy się poparciem na poziomie 8,6 procent - popularność ludowców wzrosła o 1,1 punktu.

Badanie przeprowadzono telefonicznie 12 listopada, na grupie 1078 osób.

Udostępnij na Facebooku
Źródło: Polskie Radio
Tagi: PSL, sld, pis, po, sondaż
    Powered by ContentStream
    • ~dr Judym od PiSiej schizofrenii
      2010-11-14 10:58
      re:Iwan Aleksiejewicz
      Najpierw ogrodzić Tworki gdzie wyladujesz jak przeczyta twój wpis lekarz psychiatra.
    • ~Doris Pomykala
      2010-11-14 11:01
      Pisiory nie toczcie piany z pyskow, juz niedlugo bedziecie sie przemalowywac.
      Wasz guru odjechal mentalnie i partia sie sypie.
      Podaje definicje Pisiora, wersja 14.11

      Pisior zwany tez pisuarem – czlonek, zastepca czlonka lub aspirant do sekty PiS, wyznawca guru Jaroslawa Kaczynskiego. Nie mysli, wykonuje wszelkie dyrektywy Organizacji, nawet najglupsze i kolidujace ze zdrowym rozsadkiem. Potrafi klamac w zywe oczy, udowadniac ze biale jest czarne, nie ma elementarnego poczucia wstydu. Wiedza ogolna na poziomie szczatkowym lub w zaniku. Chce grillowac. Jedyna uznana dla niego wartoscia jest lojalnosc wobec guru. Jest elementem antypanstwowym, antydemokratycznym i potencjalnie przestepczym. Jest fanem Ojca Rydzyka i Polski Moherowej. Uczestniczy lub chce uczestniczyc w interesach Ojca Dyrektora robionych kosztem skarbu panstwa. Propaguje rusofobie, germanofobie, homofobie, ksenofobie i antysemityzm. Wszedzie weszy spiski, zamachy, uklady i dzialanie ciemnych mocy. Glowna instytucja panstwa prawa sa dla niego sluzby specjalne.
      Wierzy ze PiS dojdzie do wladzy. Liczy na kariere w PiS lub chocby na ochlapy ze stolu Organizacji.
      Chce być pochowany na Wawelu.
      Obecnie z uwagi na postepujaca degrengolade PiS, Pisior na forach internetowych z bezsilnosci toczy piane z pyska widzac ze jego swiat się rozpada.
      Z uwagi na wazny interes panstwa Pisior powinien być pietnowany, izolowany i tepiony zawsze i wszedzie, nawet w kiblu.
      Miejsce Pisiora jest na smietniku historii.
      Uwaga: nie strzelac do Pisiorow !
    • ~Obserwator sieci
      2010-11-14 11:01
      # I tak jest NAPRAWDĘ, albo jeszcze gorzej

      ~Taka prawda2010-11-14 09:25

      Nagonka na PiS trwa. Jak trzeba być samodzielnym w myśleniu, aby po tylu latach bezpardonowego szczucia i judzenia na PiS (jedyna partię, która ma program, ma pomysł na Polskę). Nie wiem, czemu to ma służyć: żeby sprywatyzować bez szemrania lasy, żeby sprzedać Lotos (kluczowa firma do bezpieczeństwa paliwowego Polski), sprywatyzować służbę zdrowia, zlikwidować armię, polskie firmy dobrze konkurujace na rynku? I żeby NIKT NIE ZAPROTESTOWAŁ? Dlatego używa się hitlerowskiego języka w stosunku do partii opozycyjnej?
    • ~dr Judym od PiSiej schizofrenii
      2010-11-14 10:55
      PSL mimo sondaży zawsze wchodzi do Sejmu bo ma swój żelazny elektorat.
      Na wojnie PO z PiSem wygra SLD.
      Pytanie podstawowe brzmi - PO z PSL czy z SLD zawiąże koalicje.
      PiS już nie ma z kim chyba że Kaczyński reaktywuje SO i LPR ale takie cuda w przyrodzie się nie zdarzają.
      Polacy mają do wyboru
      -oddać całą władzę PO
      -zaglosować na PSL lub SLD i tym sposobem zdecydować o przyszłej koalicji.

      Na PiSie należy położyć lage bo na własne życzenie stracili mozliwość stworzenia jakiejkolwiek koalicji.
      Głos oddany na PiS to głos stracony , ważą głosy oddane na PSL lub SLD.
      Ja bym raczej dał szanse SLD na wejście do koalicji z PO.
      Jest jeszcze olbrzymia szansa na samodzielne rządzenie PO ale o tym decyduje Jarosław , jak na razie robi wszystko by tak się stało.
    • ~janmil
      2010-11-14 10:46
      re ~ajax2010-11-14 10:38
      Dobre!!..takie to już te słupki POferajny...rosną i rosną a końca nie widać...he, he...
    • ~Drzazga 101
      2010-11-14 10:35
      O Matko, a te głupki ciągle słupki. Hej !-
    • ~ajax
      2010-11-14 10:38
      Znowu telefoniczny sondaż"najwiarygodniejszej"Homo Homini.Platformie rośnie cały czas,rok temu 58% teraz 38%.Jeszcze rok i PełO urośnie pewnie do 25%.No,a PiSowi oczywiście cały czas spada,od pięciu lat.W wyborach PiS pewnie jak zwykle uzyska marne 28 do 33%,ale spada,spada czały czas spada w sondażach...
    • ~antyfetor
      2010-11-14 11:02
      Re: leonias, POdebilny wiesio13 i sPOlka - wy znow na dopalaczach, w helmach i w stringach??? Wiec i KAMPANIA PLUCIA rusza pelna MORDA!

      ZENADA CHAMSKIE, ORDYNARNE BEZGLOWIE z pelo!!
    • ~Iwan Aleksiejewicz
      2010-11-14 11:04
      ~tusk to gnida2010-11-14 09:36 napisać :
      "Elektorat PO tworza nastepujace grupy..."

      Wy, Polaki widzieć prawidłowo i tak samo jak i my. Połowa waszego narodu to :
      1) Zdegenerowana, zaćpana, niewykształcona, pozbawiona zasad i moralności młodzież.
      2) Przestępcy kryminalni
      3) Medialni półdebile
      4) Agenci SB i byli członkowie PZPR
      5) Żydy

      A teraz odpowiedzcie sobie sami, czy taka hołota może tworzyć państwo ?
      Może, ale dla bezpieczeństwa sąsiadów należy takie państwo otoczyć zasiekami z drutu kolczastego pod prądem.
    • ~janmil
      2010-11-14 11:50
      re ~Iwan Aleksiejewicz2010-11-14 11:44
      i czego się POłgłówku POdszywasz? co, rozumku nie staje?