Sprawdź najnowszy ranking partii politycznych

| Aktualizacja:
X

Oko za oko, ząb za ząb - tak często wygląda w Polsce uprawianie polityki. Polakom a zaczyna ciążyć ta atmosfera, bo z najnowszego sondażu politycznego wynika, że na popularności zyskują partie stojące do tej pory w cieniu dwóch głównych graczy.

Polskie Radio publikuje wyniki badania przeprowadzonego przez instytut Homo Homini. Na pierwszym miejscu Platforma Obywatelska, którą popiera 38,7 procent ankietowanych. Prawo i Sprawiedliwość wskazuje 20,9 procent wyborców. Oznacza to wzrost notowań partii rządzącej o 1,6 punktu w ciągu tygodnia, kiedy był przeprowadzany ostatni sondaż Homo Homini. Partia Jarosława Kaczyńskiego zanotowała spadek popularności o 2,1 punktu.

Rosną słupki Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Ugrupowanie Grzegorza Napieralskiego może liczyć na 17 procent przepytywanych osób. To wzrost o 1,2 punktu. Z kolei koalicjant PO cieszy się poparciem na poziomie 8,6 procent - popularność ludowców wzrosła o 1,1 punktu.

Badanie przeprowadzono telefonicznie 12 listopada, na grupie 1078 osób.

Udostępnij na Facebooku
Źródło: Polskie Radio
Tagi: PSL, sld, pis, po, sondaż
  • ~dr Judym od PiSiej schizofrenii
   2010-11-14 10:58
   re:Iwan Aleksiejewicz
   Najpierw ogrodzić Tworki gdzie wyladujesz jak przeczyta twój wpis lekarz psychiatra.
  • ~Doris Pomykala
   2010-11-14 11:01
   Pisiory nie toczcie piany z pyskow, juz niedlugo bedziecie sie przemalowywac.
   Wasz guru odjechal mentalnie i partia sie sypie.
   Podaje definicje Pisiora, wersja 14.11

   Pisior zwany tez pisuarem – czlonek, zastepca czlonka lub aspirant do sekty PiS, wyznawca guru Jaroslawa Kaczynskiego. Nie mysli, wykonuje wszelkie dyrektywy Organizacji, nawet najglupsze i kolidujace ze zdrowym rozsadkiem. Potrafi klamac w zywe oczy, udowadniac ze biale jest czarne, nie ma elementarnego poczucia wstydu. Wiedza ogolna na poziomie szczatkowym lub w zaniku. Chce grillowac. Jedyna uznana dla niego wartoscia jest lojalnosc wobec guru. Jest elementem antypanstwowym, antydemokratycznym i potencjalnie przestepczym. Jest fanem Ojca Rydzyka i Polski Moherowej. Uczestniczy lub chce uczestniczyc w interesach Ojca Dyrektora robionych kosztem skarbu panstwa. Propaguje rusofobie, germanofobie, homofobie, ksenofobie i antysemityzm. Wszedzie weszy spiski, zamachy, uklady i dzialanie ciemnych mocy. Glowna instytucja panstwa prawa sa dla niego sluzby specjalne.
   Wierzy ze PiS dojdzie do wladzy. Liczy na kariere w PiS lub chocby na ochlapy ze stolu Organizacji.
   Chce być pochowany na Wawelu.
   Obecnie z uwagi na postepujaca degrengolade PiS, Pisior na forach internetowych z bezsilnosci toczy piane z pyska widzac ze jego swiat się rozpada.
   Z uwagi na wazny interes panstwa Pisior powinien być pietnowany, izolowany i tepiony zawsze i wszedzie, nawet w kiblu.
   Miejsce Pisiora jest na smietniku historii.
   Uwaga: nie strzelac do Pisiorow !
  • ~Obserwator sieci
   2010-11-14 11:01
   # I tak jest NAPRAWDĘ, albo jeszcze gorzej

   ~Taka prawda2010-11-14 09:25

   Nagonka na PiS trwa. Jak trzeba być samodzielnym w myśleniu, aby po tylu latach bezpardonowego szczucia i judzenia na PiS (jedyna partię, która ma program, ma pomysł na Polskę). Nie wiem, czemu to ma służyć: żeby sprywatyzować bez szemrania lasy, żeby sprzedać Lotos (kluczowa firma do bezpieczeństwa paliwowego Polski), sprywatyzować służbę zdrowia, zlikwidować armię, polskie firmy dobrze konkurujace na rynku? I żeby NIKT NIE ZAPROTESTOWAŁ? Dlatego używa się hitlerowskiego języka w stosunku do partii opozycyjnej?
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.