Sprawdź najnowszy ranking partii politycznych

2010-11-14 09:01 | Aktualizacja: 13:59
Wojna polityczna. Gdzie dwóch się bije...

Wojna polityczna. Gdzie dwóch się bije... (Fot. Marcin Kalinski / Inne)

Oko za oko, ząb za ząb - tak często wygląda w Polsce uprawianie polityki. Polakom a zaczyna ciążyć ta atmosfera, bo z najnowszego sondażu politycznego wynika, że na popularności zyskują partie stojące do tej pory w cieniu dwóch głównych graczy.



Polskie Radio publikuje wyniki badania przeprowadzonego przez instytut Homo Homini. Na pierwszym miejscu Platforma Obywatelska, którą popiera 38,7 procent ankietowanych. Prawo i Sprawiedliwość wskazuje 20,9 procent wyborców. Oznacza to wzrost notowań partii rządzącej o 1,6 punktu w ciągu tygodnia, kiedy był przeprowadzany ostatni sondaż Homo Homini. Partia Jarosława Kaczyńskiego zanotowała spadek popularności o 2,1 punktu.

Rosną słupki Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Ugrupowanie Grzegorza Napieralskiego może liczyć na 17 procent przepytywanych osób. To wzrost o 1,2 punktu. Z kolei koalicjant PO cieszy się poparciem na poziomie 8,6 procent - popularność ludowców wzrosła o 1,1 punktu.

Badanie przeprowadzono telefonicznie 12 listopada, na grupie 1078 osób.





Źródło: Polskie Radio
Podziel się:
Znajdź Dziennik.pl na:FBgoogle plusetwitter
Tagi: PSL, pis, po, sld, sondaż
Wypowiedzi: 66
1 2 3 4 ... 7 starsze
  • ~adamo2013-10-03 23:01

    przezylismy ruska przezyjemy po i tuska

  • ~Daniel2013-01-05 14:42

    Te sondaze klamia,wejdzcie na http://polskie-partie-polityczne.appspot.com/ tu jest prawdziwy obraz spoleczenstwa

  • ~NOLAN2012-03-29 21:46

    TUSK WON

  • ~Wasilewski792010-11-15 11:25

    Polacy PiSowi władzy już nie dają, wiedzą o tym co mądrzejsi w partii Kaczyńskiego i starają się stamtąd zwiać. Ich zapał studzi to, że nikt inny ich zbytnio nie chce, a żyć z czegoś trzeba.

  • ~Kasia2010-11-15 07:24

    Nagonka na PiS nie trwa bo samo dobijają się. Jak trzeba samodzielnym w myśleniu i wiedzieć ze ta partia szkodzi polityce ,społeczeństwu i samemu państwu.

  • ~walczący z gnidami PO2010-11-15 00:44

    Słupkami możecie straszyć,ale lemingów, reszta społeczeństwa myśli, nie jest zaczadzona,to koniec PO.

  • ~zgiń marao nieczysta peło2010-11-15 00:42

    NIerząd zostanie zlikwidowany wszystkie gwiazdy na niebie wskazują,że to się szybciej skończy niż zaczęło, dość siania fermentu,okradania Polski i tumanienia Polaków,Polacy do boju o prawdę i sprawiedliwość !!!

  • ~patko2010-11-15 00:12

    Do Leonidasa-Sam jestes" gnojkiem i smieciem" -naucz sie szacunku do ludzi! "Nieudacznicy?" -no coz bufonie nie wiadomo co moze cie spotkac jeszcze w zyciu,wystarczy choroba , tragedia rodzinna - nauczysz sie pokory! Co do wyborow prezydenckich -o jakiej wiekszosci mowisz jesli ogolna liczba glosujacych ledwo przekroczyla 50% a to rozlozylo sie na wszystkich kandydatow! Komorowski przyjaciel Rosji a nie Polakow !!!jeszcze bedziesz plakal zaPolska ..

  • ~gruby2010-11-14 22:34

    Odpowiedź dla Leonidasa z 2010.11.14.09:26
    Jest jeszcze jeden zegar który też tyka a o którym zapomniałeś.Zegar Balcerowicza który codziennie dodaje 200-300mln do długu który już w tej chwili wynosi 160 mld.Dla porównania dług Gierkowski wynosił 50 mld.Czy Twoje
    hehehe!! i tykanie zegara tik tak,tik tak, tik tak jest równie wesołe? jak w poprzednim przypadku.Obawiam się jednak że P-Owce to stado baranów którzy wyznają
    prawdę Kalego.

  • ~Precz z Jarkiem2010-11-14 21:27

    Nadszedł czas by wykopać ten cały PiS i nie pozwolić na powrót tej partii to władzy. Sam nie rozumiem jak niektórzy ludzie mogli głosować na Jarosława Kaczyńskiego, ale po aktualnym wariackim zachowaniu jakie sobą prezentuje na pewno dużo osób zmądrzeje i wybierze kogoś innego. Jestem za PO, ale nie dlatego bo mają jakiś super program i dobrze rządzą polską, tylko dlatego, że są lepsi od PiS i mogą zablokować ich dojście do władzy co jest najgorszą władzą dla Polski. A co do któregoś tam postu poniżej gdzie ktoś pisał, że za PO są tylko nieuki i bandyci, to raczej odwrotnie jest w rzeczywistości. Za "Jarusiem" są moherowe berety i ciemni ludzie dający się nabrać na religijne hasła PiSu i ich obietnic o poprawie państwa. Koniec z PiSem, zadbajmy o Polskę!

1 2 3 4 ... 7 starsze