Najnowszy sondaż. Tusk nie będzie zadowolony

| Aktualizacja:
X

Najnowszy sondaż Instytutu Badania Opinii Homo Homini dla Polskiego Radia pokazuje dalszy spadek poparcia dla Platformy Obywatelskiej. Dziś, swój głos na partię Donalda Tuska chciałoby oddać swój głos 31 procent Polaków.

To o jeden procent mniej niż w sondażu wykonywanym przed tygodniem. Swoje poparcie utrzymuje PiS, SLD i PSL.

Z sondażu przeprowadzonego przez Homo Homini wynika, że na PiS chce głosować 25,9 procent procent badanych, Sojusz Lewicy Demokratycznej popiera 15,8 procent ankietowanych a Polskie Stronnictwo Ludowe 7 proc. Nadal pięcioprocentowego progu wyborczego nie przekraczają dwie najmłodsze partie: PJN, który uzyskał 3,3 procent głosów oraz Ruch Poparcia Palikota - Nowoczesna Polska jedynie 0,5 proc.

Udostępnij na Facebooku
Źródło: IAR
Tagi: sondaż, tusk
  Powered by ContentStream
  • ~WCZORAJ
   2011-04-03 14:12
   W TVN ANITKA WERNER, JOACIM BRUDZINSKI I JERZYK FEDOROWICZ MOWILI O PISMIE NAPISANYM PRZEZ JARKA PZECIWKO OPOZYCJI. JAREK NARZEKA NA OPOZYCJE I W DEMOKRACJI MA DO TEGO PELNE PRAWO. W DEMOKRACJI NA TYM RZECZ POLEGA. OPOZYCJA JEST DO PILNOWANIA DRUGIEJ STRONY. PO CHCE DWUDNIOWYCH WYBOROW. KON BY SIE USMIAL. NO PROSZE DROGA DO OSZUKANSTWA NA JAWNE OCZY.JAK MA BYC DWA DNI TO MOZE TYDZIEN ABO DWA. TO LUDZIE WIECEJ KARTOFLI SOBIE KUPIA ZA SWOJE GLOSY. PRZYKRA MORALNOSC!
  • ~waldek
   2011-04-03 14:38
   Popieram Kaczyńskiego , Głosuję na PiS .
   Wierzę że wkrótce nadejdzie dzień sądu nad zaprzaństwem ! .
  • ~Bruno
   2011-04-03 13:50
   Poczytałem niedawno trochę o tym co ma do powiedzenia Palikot i z pewnym zaskoczeniem konstatuję,że jego diagnoza polskiej rzeczywistości jest całkiem sensowna.W koncu jest to jeden z niewielu facetów, którzy do polityki zabrali sie po zrobieniu kasy, nie miał też potrzeby chowania się pod immunitetowy parasol,być może jest to ktoś kto rzeczywiście chce poprawiać swiat a nie tylko nachapać się.Może...???.Mam tylko obawy,co do tego,że poszukuje zwolenników i poparcia wśród skrajności społecznych, gdy tymczasem to nie kto inny tylko logicznie i rozsadnie myslące centrum polskiego obszaru społecznego nie znajduje partii dla siebie.Nie chcę popadać w mentorski ton ,ale Palikot powinien to dostrzegać. Gombrowicz był prowokujący w swych zachowaniach ,ale czy wiekszość Polaków nie jest własnie gombrowiczowska?Powiem krótko... Polska zasługuje na na normalność. Powinniśmy jednoczyć się nie wokół tzw. ideologii,a wokół celów całkowicie praktycznych ,rozwiązujacych nasze problemy.Do tego są potrzebni pragmatycy,którzy są w stanie pokazać ludziom syntetyczny obraz celów i mieć sposób i metody do ich realizacji.Polacy odrzucają niemal gremialnie dzisiejszy styl obowiazujący w polityce...mają go dość...i nie liczą na cud,jak się niektórzy uważają, tylko na to ,że ktoś wreszcie zajmie się realnie gospodarką...(polityka jest jej pochodną,a nie odwrotnie, jak się naszym politycznym pajacom wydaje.)
   Zaskoczę tu niejednego,ale... Palikot być moze ,mógłby byc tym o kogo chodzi.Pokazał ,że potrafi zarobić na siebie może pokże ,że Poska to dobry biznes dla nas...Daj Boże...pozdro...dla normalsów
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.