W stolicy Azerbejdżanu, Baku, Bronisław Komorowski spotka się z prezydentem Ilhamem Alijewem i przewodniczącym Zgromadzenia Narodowego Ogtajem Asadowem.

W obecności Komorowskiego i Alijewa podpisane będą m.in. umowy i memoranda dotyczące polityki zagranicznej, kultury, gospodarki i nauki a także porozumienia o współpracy kulturalnej w latach 2011-2013 i o współpracy weterynaryjnej oraz umowa o współpracy między Polską Agencją Prasową a azerbejdżańską agencją Azer Tass.

Komorowski złoży także wieńce w Alei Zasłużonych oraz pod Pomnikiem Szahidów w Alei Szahidów w Baku. Odwiedzi ponadto fabrykę dywanów i będzie pod pomnikiem inżyniera Pawła Potockiego, który w pierwszej połowie XX wieku zaangażowany był w rozwój przemysłu naftowego w Azerbejdżanie. Jedna z ulic stolicy otrzymała jego imię. Prezydent będzie też uczestniczył w polsko-azerbejdżańskich spotkaniach gospodarczych.

W trakcie sześciodniowej wizyty Komorowski odwiedzi też Gruzję i Armenię. W Tbilisi Komorowski będzie rozmawiał z prezydentem Micheilem Saakaszwilim, przewodniczącym parlamentu Dawidem Bakradze i premierem Niką Gilaurim. W Erywaniu spotka się z prezydentem Serżem Sarkisjanem, premierem Tigranem Sarkisjanem i przewodniczącym Zgromadzenia Narodowego Howikiem Abrahamianem.