Girzyński w rozmowie z Onet.pl skomentował wpis Radosława Sikorskiego na Twitterze. "21 lat - ponoć maximum w Norwegii - to za mało dla zimnego drania. On sam wykonał egzekucję. Czy nie powinniśmy mu sprawiedliwie odpłacić?" - napisał szef resortu spraw zagranicznych.

"Minister Sikorski wiedząc, że jest beznadziejnym ministrem spraw zagranicznych szuka poklasku społecznego, aby w przyszłości ubiegać się o fotel ministra sprawiedliwości? Być może nie wie, że PO dokonało fatalnej zmiany w naszym systemie prawnym i minister sprawiedliwości nie jest już jednocześnie Prokuratorem Generalnym, więc robienie z siebie "szeryfa" na Twitterze mija się z celem" - twierdzi Zbigniew Girzyński z PiS w rozmowie z Onet.pl.

Sikorski rozpisuje się na Twitterze>>>

Dodał, że Norwegia jest suwerennym państwem i sama decyduje o kształcie swojego prawa karnego."Wypowiedź ministra Sikorskiego nie mieści się w kanonach zachowań ministrów spraw zagranicznych. Niestety przyzwyczaiłem się już do tego, że Radosław Sikorski tych kanonów po prostu nie zna" - mówi Girzyński.