W środę po godz. 14 rozpoczęło się w Pałacu Prezydenckim spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z premierem i szefem PO Donaldem Tuskiem i wicepremierem, prezesem PSL Waldemarem Pawlakiem w sprawie tworzenia nowego gabinetu. Szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek poinformowała PAP, że Komorowski zaprosił do siebie Tuska i Pawlaka, gdyż zainteresowany jest procesem tworzenia nowego gabinetu i stanem uzgodnień między koalicjantami.

"Dzisiaj spotykamy się, również z udziałem pana prezydenta, więc będzie to kolejny etap dyskusji koalicyjnych" - powiedział także PAP Waldemar Pawlak. Pytany, czy Komorowski ma być mediatorem podczas rozmów z PO-PSL, odparł, że prezydent chce porozmawiać z partiami, które chcą tworzyć koalicję. Oświadczył, że w czasie spotkania nie będzie rozmowy na temat nowej struktury rządu.

Na tym tle pojawił się ostatnio konflikt między PO i PSL. Tusk oświadczył, że chce wyłączenia kwestii energetycznych z Ministerstwa Gospodarki i przeniesienia ich do środowiska. W odpowiedzi na to ludowcy zaproponowali połączenie tych dwóch resortów. Z kolei Trzaska-Wieczorek powiedziała PAP, że prezydent jest zainteresowany "stanem uzgodnień między koalicjantami" w zakresie tworzenia gabinetu, a także "istnieniem stabilnych relacji wewnątrzpartyjnych w ramach partii tworzących przyszłą koalicję rządzącą". Jak zaznaczyła, przedmiotem zainteresowania prezydenta jest również "poszukiwanie obszarów współpracy partnerów koalicyjnych z opozycją".