"Na pewno na klubie wybierzemy wiceprzewodniczących oraz ustalimy, kto jaką komisją będzie się zajmował. Ponieważ jest nas 41 osób, z tego wynika, że co najmniej po dwie komisje przypadają na jednego posła" - powiedział Rozenek w poniedziałek. Posiedzenie klubu ma się odbyć po szkoleniach zorganizowanych w Sejmie dla nowych posłów.

Rozenek podkreślił, że Ruch Palikota chce być aktywny we wszystkich sejmowych komisjach. "Czeka nas bardzo ciężki okres wytężonej pracy" - powiedział.

Pytany, w jakich komisjach sam chciałby zasiąść, odparł, że rozważa komisję ds. służb specjalnych oraz komisję obrony narodowej. "Ale wszystko jest do uzgodnienia i zobaczymy, jak to się jutro okaże" - zastrzegł poseł-elekt.

Dotychczas zdecydowano, że szefem klubu będzie lider partii Janusz Palikot, rzecznikiem - Rozenek, a kandydatką Ruchu na wicemarszałka Sejmu - Wanda Nowicka.

Klub Ruchu Palikota w Sejmie liczy 41 osób. W jego skład początkowo wchodziło 40 posłów, jednak kilka dni temu do klubu dołączył Sławomir Kopyciński, który odszedł z SLD.