Ponad 1,5 godziny premier rozmawiał w poniedziałek z Parlamentarną Grupą Kobiet na temat planów wydłużenia wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn do 67. roku życia.

Spotkanie premiera Donalda Tuska z Parlamentarną Grupą Kobiet w sprawie wydłużenia wieku emerytalnego było konstruktywne - uważa wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka (RP). Według Elżbiety Radziszewskiej (PO) w przyszłym tygodniu odbędzie się kolejna taka rozmowa.

Spotkanie było bardzo konstruktywne, premier słuchał nas z dużą uwagą - wątpliwości i pytań, które zgłaszałyśmy pod adresem założeń ustawy. Nie powiem, żeby odpowiedzi, które padły te wątpliwości rozwiały w sposób zadowalający, ale niewątpliwie fakt, że rozmawiamy i jesteśmy wysłuchiwane, że będzie kolejne spotkanie (...), pokazuje, że jest szansa na uwzględnienie uwag, które zgłaszamy - powiedziała Nowicka dziennikarzom po spotkaniu w kancelari premiera.

Również według posłanki PO Elżbiety Radziszewskiej spotkanie było "bardzo dobre". Umówiłyśmy się, że z premierem jeszcze będziemy rozmawiać jako Parlamentarna Grupa Kobiet w następnym tygodniu. To jest zapowiedź dobra i wiem, że pan premier ma się jeszcze spotkać szerzej z różnymi środowiskami kobiecymi - poinformowała.

Jak relacjonowała posłanka PO, premier uważnie słuchał tego co przedstawicielki PGK miały do powiedzenia na temat pracy, zarobków, polityki rodzinnej i wyrównywania szans kobiet. Jeszcze ostatecznej wersji całego pakietu działań nie ma, ale myślę, że wszystko idzie w dobrą stronę i premier razem z ministrem Rostowskim jest żywotnie zainteresowany tym, co mówią kobiety - powiedziała Radziszewska.

Zgodnie z koncepcją premiera co cztery miesiące wiek emerytalny podwyższany byłby o kolejny miesiąc, co oznaczałoby, że z każdym rokiem będziemy pracować dłużej o trzy miesiące. W ten sposób poziom 67 lat w przypadku mężczyzn osiągnięty zostanie w roku 2020, a kobiet - w 2040 roku.