Senatorowie w czwartkowym głosowaniu nie zgodzili się na uchylenie immunitetu parlamentarnego Kazimierzowi Kutzowi (niezrz.). Wniosek w tej sprawie złożył Zbigniew Ziobro za słowa Kutza dot. śmierci Barbary Blidy: "oni zamordowali niewinną kobietę".

Za uchyleniem immunitetu Kutzowi głosowało 27 senatorów, przeciw było 59, sześciu senatorów wstrzymało się od głosu. Większość bezwzględna konieczna do wyrażenia zgody na uchylenie immunitetu wynosi 51 senatorów.

Ziobro zapowiedział wytoczenie procesu karnego Kutzowi w czerwcu ubiegłego roku po tym jak w tygodniku "Newsweek" ukazał się wywiad, w którym Kutz odnosząc się do Ziobry i b. premiera Jarosława Kaczyńskiego mówił: "oni zamordowali niewinną kobietę". Były minister sprawiedliwości w rządzie PiS poinformował też, że domaga się od Kutza przeprosin i znacznego datku pieniężnego na cel społeczny.

Kutz zwrócił uwagę, że Ziobro wytoczył mu proces cywilny o naruszenie dóbr osobistych w związku z tym sprawę będzie rozstrzygał sąd, nawet jeśli nie dojdzie do procesu karnego. "Nie widzę powodu, by rezygnować z immunitetu, bo tak się panu Ziobrze podoba" - dodał.