Redemptorysta powinien zarejestrować się jako lobbysta - przekonuje parlamentarzysta Ruchu Palikota w rozmowie z Moniką Olejnik w Radiu Zet. Nie umiem pojąć, dlaczego ten pan, Tadeusz Rydzyk, jest wciąż zapraszany na komisję kultury i uczestniczy w jej obradach jak jakiś zły duch - nie kryje emocji poseł.

Na komisję można zaprosić każdego, ale to źle wygląda, jeżeli komisja debatuje, a człowiek którego sprawa dotyczy tam przebywa - uważa Andrzej Rozenek. W ten sposób odniósł się do sprawy, która ostatnio rozpala polityczne dyskusje, nie tylko na sejmowej komisji kultury i środków przekazu. Chodzi o nieprzyznanie Telewizji Trwam koncesji na nadawanie sygnału na tak zwanym multipleksie, czyli platformie cyfrowej telewizji naziemnej.

Tadeusz Rydzyk nie jest zarejestrowanym lobbystą, a przecież przyjęliśmy ustawą o lobbingu. Jeżeli ktoś przychodzi w swojej sprawie na komisję to powinien być lobbystą, zarejestrowanym i wtedy nie ma problemu - stwierdza poseł Ruchu Palikota i mocno konkluduje: - Tadeusz Rydzyk to jest osoba trochę wyjęta spod prawa i wydaje mi się, że to szkodzi wizerunkowi Sejmu, i wizerunkowi przestrzegania prawa w tym kraju, bo to jest łamanie prawa.