Ja mówię krótko - my nie zaakceptujemy tego waszego bezmyślnego postulatu i tego uporu. Wy tkwicie w uporze bez argumentów - mówił w "Kawie na ławę" w TVN24 poseł PSL Eugeniusz Kłopotek.  Jego zdaniem wiek emerytalny należy podnieść tylko o dwa lata. Będziemy mieli lepszą wiedzę (w 2020 roku - red.) o sytuacji wewnętrznej naszego kraju, w UE, w strefie euro. Ja wiem, że być może pomoże wam Ruch Palikota. Ale w poprzedniej kadencji jeśli trochę nas posłuchaliście, udawało się nam i wam wybrnąć z wielu kłopotów .

  Naraził się tymi słowami na ostrą ripostę koalicjanta. W 1999 roku mówiliście dokładnie to samo - nie róbmy tej reformy, poczekajmy. Dzisiaj chcecie, żebyśmy czekali następne 10 lat- twierdził Adam Szejnfeld z PO. Zarzucił też PSL tchórzostwo. Bo wiesz co, nie macie odwagi wziąć na siebie odpowiedzialności podjęcia ważnych dla państwa i społeczeństwa reform. Nie macie tej odwagi. Chcecie na następców zrzucać odpowiedzialność za Polskę - ostro mówił polityk PO.

Kłopotek uważa jednak, że kłótnia między PO i PSL nie oznacza jednak zerwania koalicji. Na razie. Zapytany wprost, czy PSL zerwie umowę odpowiedział: Co do koalicji, to nie wiem.