Premier na tak zwaną studniówkę rządu przygląda się pracy swoich resortów, zaprasza na rozmowy ministrów. Dziś spotkał się z wicepremierem i ministrem gospodarki Waldemarem Pawlakiem oraz minister rozwoju regionalnego Elżbietą Bieńkowską. Jak przyznał po tych rozmowach, tematy dyskusji oscylowały wokół budowy elektrowni atomowej. Choć nie tylko.

Donald Tusk zapewnił, że rząd nie wycofa się z tego projektu. Uściślił nawet, że w rozwoju naszej rodzimej energetyki jądrowej kluczową rolę odegra Polska Grupa Energetyczna, choć jak dodał, w przedsięwzięciu będą mogły wziąć udział również inne podmioty.

Spotkanie z ministrami zbiegło się w czasie z publikacją "Dziennika Gazety Prawnej", który doniósł, że przez błędy przy składaniu wniosków, popełnione przez ministerstwo rozwoju regionalnego, Komisja Europejska wstrzymała wypłatę 312 milionów euro dla Polski z programu Innowacyjna Gospodarka.

Minister Bieńkowska stwierdziła, że Bruksela co prawda zablokowała wypłatę tej sumy, lecz nie odebrała Polsce tych pieniędzy. Nieprawidłowości - według szefowej resortu - dotyczą wniosków na 30 milionów euro. Jeśli urzędnicy wyjaśnią wszystkie wątpliwości, cała kwota ma zostać odblokowana.

Polska nie straci ani nie będzie musiała zwracać żadnych unijnych środków - przekonywała minister Elżbieta Bieńkowska.