Przewodniczący SLD był gościem szczecińskiego zjazdu struktur partii.

Według Millera partia powinna odzyskać dawne werwę i znaczenie. Jak mówił w swoim wystąpieniu, mimo że Sojusz poniósł w ostatnich wyborach parlamentarnych dotkliwa porażkę, to on sam wierzy, że w następnych wyborach partia uzyska lepszy wynik, tak by móc uczestniczyć w rządzeniu Polską.

Wybraliśmy kurs na samodzielność. Wszelkie pomysły, by Sojusz zapisał się do innej partii czy podporządkował się programowo lub organizacyjnie innym ugrupowaniom, zwłaszcza tym, które się pojawiły w Sejmie, są stanowczo przez SLD odrzucane i nigdy nie zostaną przyjęte - zapewnił.

Dodał, że Sojusz będzie czerpać siły nie z towarzyskich porozumień, ale z rzeczywistego poparcia.

Zdaniem Millera SLD szybko odzyskuje teren. To pokazuje, że uparte działanie tysięcy działaczy zaczyna przynosić pierwsze efekty - delegatów na zjazd.

Zapowiedział, że będzie dążyć do tego, by przywrócić w Sojuszu rozwiązanie, według którego radni czy posłowie automatycznie stawaliby się członkami władz partyjnych odpowiedniego szczebla. Zaapelował do tych, którzy z różnych przyczyn znaleźli się poza partią, by do niej wrócili.

Powiedział również, że SLD szykuje na 1 maja wielką manifestację w stolicy. Dodał, że tego dnia nie będą organizowane lokalne uroczystości w terenie, jeżeli już - to w przeddzień święta, tak by sympatycy i działacze z całej Polski mogli przyjechać do Warszawy i pokazać potęgę, siłę i jedność  Sojuszu.

Szczecińskie struktury SLD szefem partii w tym mieście wybrały ponownie 32-letniego Dawida Krystka. Uzyskał on 92 głosy, pokonując Małgorzatę Nawrocką, przewodniczącą szczecińskiego Forum Równych Szans i Praw Kobiet, na którą zagłosowało 20 spośród 112 delegatów.

Przewodniczący obiecał, że kolejne cztery lata jego rządów będą lesze od tych ostatnich, które - według niego - także były dobre. 83 proc. poparcia to bardzo dużo i zobowiązuję się do jeszcze cięższej pracy - powiedział.

Dodał, że szczeciński Sojusz sobotnim zjazdem zaczyna nowe otwarcie, jeszcze bardziej dynamiczne. Podkreślił, że partia ma nowy program gospodarczy dla Szczecina. Zapowiedział m.in. sprzeciw wobec zmian w Stoczni Remontowej Gryfia, która - jak twierdzi - chce się pozbyć jednego doku.

Krystek w partii jest od 1999 r. Jest uznawany za bliskiego współpracownika Grzegorza Napieralskiego.