PO niezagrożona. Oto najnowszy sondaż wyborczy

2012-08-27 08:36 | Aktualizacja: 08:35
 Sejm

Sejm (Fot. damian burzykowski / Newspix)

Gdyby wybory miały odbywać się pod koniec sierpnia, to najwięcej głosów zgarnęłaby Platforma Obywatelska. Za nią Prawo i Sprawiedliwość, a na trzecią lokatę mógłby liczyć Sojusz Lewicy Demokratycznej.




Partia Donalda Tuska może liczyć na 35 proc. głosów - wynika z sondażu MillwardBrown SMG/KRC dla RMF FM.

Na PiS zagłosowałoby  27 proc. Polaków, a na ugrupowanie kierowane przez Leszka Millera 11 proc. W Sejmie znalazłyby się jeszcze dwie partie.

Ruch Palikota może liczyć na 7 proc. poparcia i PSL na 6 proc.

Poza parlamentem znalazłyby się Solidarna Polska - 3 proc. i Polska Jest Najważniejsza - 2 proc.

W ostatnich miesiącach nieznacznie zyskała tylko Platforma i SLD.

Sondaż wykonano metodą telefoniczną na reprezentatywnej próbie 1007 losowo dobranych Polaków w wieku od 18 lat.






Źródło: RMF FM
Wypowiedzi: 104
1 2 3 4 ... 11 starsze
  • ~sonda2012-10-06 23:11

    http://www.sonda.bugs3.com/ sonda z inicjatywy internauty

  • ~wyborca2012-10-06 23:07

    Gdzie Kongres Nowej Prawicy?

  • ~reza2012-09-18 08:28

    BRAWO P.O. KACZOR SIE WSCIEKNIE

  • ~kazik.k2012-09-13 10:04

    taki jakis tam...facet reka w stol to wal u cioci na imieninach juz siedem razy dostaliscie w wyborach w dupe !!-dostaniecie i osmy raz!!zaden belkot o smolensku i patriotyzmie nikogo nie oszuka polska wie kim jestescie i jakai byly wasze "rzady"!!twoje miejsce z taka mow jest w chlewie!!tam belkoc!!amen!!

  • ~kazik.k2012-09-13 10:00

    .."okiem eksperta"..tzw polactwo moze sie tym kosciolem nie brzydzi ale napewno przejrzalo na oczy i widzi ze ten "kosciol" to zlodzieje pedofile hochsztaplerzy i wszelkiej masci nawiedzeni prorocy spece od chowania gamoni na wawelu!!od kiedy to Wawel jest wlasnoscia czarnej mafii ktora decyduje o wszystkim??utrzymuje ten Wawel? daje chociaz grosz??kupa obludnych nadetych dopasionych knurow uzurpuje sobie prawa do Wawelu jak do zatechlej plebaniji!!rzygac sie chce!!mylisz pajacu patriotyzm z nienawiscia i szowinizmem!amen cioto!!

  • ~kazik.k2012-09-13 09:54

    ej ty !!baca!!najwieksze zuzycie kondomow to w czestochowie na kazdej pielgrzymce!!macoch sie klania!!ha!ha!

  • ~stu22dent2012-09-03 08:33

    a gdzie NOWA PRAWICA??? śmiech na sali co za sondaż.

  • ~Martinezz2012-08-30 08:30

    Teraz juz wystarczy napisać "sondaż mówi ze" i co i jest juz wszystko niby OK?
    Wsadźcie sobie w buty te sondaże bo sa tyle warte co te całe po

  • ~Grab2012-08-28 03:33

    Goowno mnie obchodza te sondaze ! ! !
    Kazda partia ma ;;swoje;;!
    P O z Tuskiem zle rzadzi / jak moze byc w rzadzie ministra Mucha, minister
    J. Gowin, slawomir nowak, ministra edukacji /, a Grad za 110 tys. zl.bez konkursu
    ma kierowac , elektrownia atomowa !
    Bedziemy miec znow Czarnobyl ! ! ! Bedzie latwo zbierac ;;swiecace grzyby;;!

    My POLACY, biedne sieroty ! To na kogo mamy glosowac???
    Jedyne wyjscie to zbierac podpisy za zorganizowaniem REFERENDUM ! ! !
    o zmiane konstytucji w zakresie ORDYNACJI WYBORCZEJ ! ! !
    Nie moze byc tak, jak za komuny, ze banda 5-ciorga ustala listy wyborcze,
    a my/ ciemny lud- klasyk ;;j. kurski;;/ tylko to akceptujemy !

    Na takie kolejne wybory, to przywoluje gest W. Kozakiewicza z Moskwy :

    TAKIEGO WALA- bojkot wyborow ! ! !

  • ~kk2012-08-27 21:12

    nie wierze by Polacy byli takimi debilami---okradaja ich ze wszystkiego a oni dalej ---nic sie nie stalo nic sie nie stalo

1 2 3 4 ... 11 starsze