PO niezagrożona. Oto najnowszy sondaż wyborczy

| Aktualizacja:
X

Gdyby wybory miały odbywać się pod koniec sierpnia, to najwięcej głosów zgarnęłaby Platforma Obywatelska. Za nią Prawo i Sprawiedliwość, a na trzecią lokatę mógłby liczyć Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Partia Donalda Tuska może liczyć na 35 proc. głosów - wynika z sondażu MillwardBrown SMG/KRC dla RMF FM.

Na PiS zagłosowałoby  27 proc. Polaków, a na ugrupowanie kierowane przez Leszka Millera 11 proc. W Sejmie znalazłyby się jeszcze dwie partie.

Ruch Palikota może liczyć na 7 proc. poparcia i PSL na 6 proc.

Poza parlamentem znalazłyby się Solidarna Polska - 3 proc. i Polska Jest Najważniejsza - 2 proc.

W ostatnich miesiącach nieznacznie zyskała tylko Platforma i SLD.

Sondaż wykonano metodą telefoniczną na reprezentatywnej próbie 1007 losowo dobranych Polaków w wieku od 18 lat.

Udostępnij na Facebooku
Źródło: RMF FM
    Powered by ContentStream
    • ~Jakub
      2012-08-27 11:14
      Do mnie często dzwonią...zawsze mówię że na PO_!!!

      Matoły!!! To najlepszy sposób na czerwoną zarazę!
    • ~slawek
      2012-08-27 11:14
      Wyznawcy pisuaru wciąż nie mogą się oswoić z myślą, że są w tym kraju tylko kuriozalną grupką niedouczonych i zmanipulowanych dziwolągów. W wielu krajach występują takie tubylcze osobliwości. Dodaje to kolorytu ale pozostaje bez wpływu na oblicze kraju. Zwykła atrakcja turystyczna.
    • ~Polak
      2012-08-27 11:16
      W kolejnych wyborach PiS znowu "wylosuje" nr 1 na kartach do głosowania,
      żeby tuskowe krasnale przy dostawianiu drugiego krzyżyka nie musiały tych kart przewracać.
      Wszystkie sterowane przez ludzi przychylnych PO sondaże uwzględniają
      żmudną pracę krasnoludków.
    • ~tadek
      2012-08-27 11:16
      Głupich nie sieją - sami się rodzą.
    • ~sb
      2012-08-27 11:16
      SB działa
    • ~Olaf
      2012-08-27 11:11
      reGloria Perdenia
      Przestań człowieku wciskać ciemnotę, ponieważ SLD nic nie robiło tylko kłamało i okradało ludzi ii nadal wspólnie z PO i ruchem chuliganów i zboczeńców to robią. Wszyscy tzw. najbogatsi Polacy to ludzie wywodzący się zdawnej nomenklatury komunistycznej, a swoje majątki zawdzięczają wyłącznie znajomościom i układami z władzą, dorobili się kradnąc to co państwowe mówiąc najprościej.
    • ~Goldberg Izak
      2012-08-27 11:09
      Super! jest super a bedzie jeszcze lepiej!!! Zielona wsypa czy wyspa, to przeciez
      niewazne, rozwija sie jak nigdy. Widac golym okiem jak zlodzieje sie bogaca, znajomosci i koneksje daja prace i kase samym swoim. Lumpeksow coraz wiecej
      z modna odzieza dla beneficjentow biur pracy,opieki spolecznej i nizszej kadry
      pracujacych. Ceny szybuja w gore windujac wsype na wyzsze poziomy procentowe w niedobrych sondazach. Ale u nas sondaze sa dobre i jest git.
    • ~polon
      2012-08-27 10:59
      Jestem lemingiem
    • ~POLSKA NIE DLA PO-MATOŁÓW!!!
      2012-08-27 10:56
      GLORIA PERDENIA - BLISKI IDEAŁU WZORZEC PO -MATOŁA! MAM NADZIEJĘ, ŻE JAKIŚ KOLEJNY AMBER GOLD PRZETRZEPIE MU KIESZONKI , A ZMIANA WŁADZY SPOWODUJE, ŻE JAK KAŻDY MATOŁ STRACI PRACĘ LŻEJSZĄ OD SNU!!!
    • ~goll
      2012-08-27 11:02
      Polon
      "wg . " co to za skrót?
      oj, wykształciuszku tuskowy zbieraj na słownik