Wicepremier Waldemar Pawlak (PSL) powiedział w środę, że w piątek przy okazji wystąpienia premiera Donalda Tuska, być może zostanie złożony wniosek o wotum zaufania dla rządu. Wcześniej informacje o tym, że szef rządu miałby poprosić w Sejmie o wotum zaufania dla swojego gabinetu krążyły w sejmowych kuluarach.

Pawlak pytany na konferencji prasowej w Sejmie, czy będzie taki wniosek, odpowiedział: być może. Przewijało się to w rozmowie, natomiast w czwartek będziemy mieli spotkanie rządu, gdzie zapoznamy się z prawie końcowymi propozycjami - powiedział Pawlak. Podkreślił, że w czwartek odbędzie się również spotkanie koalicyjne, na którym Tusk przekaże informacje dotyczące swojego wystąpienia.

Wiele elementów ze swojej propozycji, które pan premier przedstawi, jest znanych i już uzgodnionych, natomiast jutro jeszcze będzie spotkanie koalicji i spotkanie Rady Ministrów i być może będą nowe elementy - konkludował szef PSL. Jego zdaniem ze strony Tuska należy oczekiwać wystąpienia, w którym będzie wiele elementów związanych z przestrzenią gospodarczą, a mniej sensacji politycznych