Pomysły premiera nie są w żadnej mierze odkrywcze: pomysł zaangażowania rezerw ze spółek Skarbu Państwa w inwestycje już był; (...) to pozytywne rozwiązanie, ale niewiele znaczące w sytuacji, gdy ok. 5 mln ludzi pracuje w sytuacji niepewności; tu nie ma rewelacji - ocenił na konferencji prasowej Cymański, który przez SP został zaproponowany na premiera w przypadku wniosku o konstruktywne wotum nieufności dla obecnego rządu.

Cymański oceniając wystąpienie Tuska stwierdził, że premier dopiero teraz odkrył nierówności w wynagrodzeniach najbogatszych i ludzi, którzy pracują na umowach za najniższe wynagrodzenie lub na umowę - zlecenie czy o dzieło. I tu premier nie zaproponował niczego konstruktywnego - uznał.

Także w sprawie bezpieczeństwa rodziny - zdaniem Cymańskiego - premier nie sprostał wyzwaniu. Przedłużony urlop macierzyński to impuls w dobrym kierunku, ale przecież wszyscy wiemy, że bardzo dużo kosztuje także wychowanie małych dzieci. Tu premier nie miał dobrych propozycji - uważa polityk SP.

Jego zdaniem skandalem jest to, że wystąpienie premiera nie zawierało żadnych propozycji dotyczących służby zdrowia.