Ulotki rozrzucono z galerii sejmowej sali posiedzeń. Posłów raczej nie zainteresowały, zaciekawiły za to fotoreporterów i dziennikarzy.

Odezwa skierowana do posłów nie jest podpisana, nie wiadomo więc, kto jest jej autorem. Jednak łatwo się domyślić, że kobiety związane ze środowiskiem postulującym zostawienie ustawy aborcyjnej w spokoju.

Posłowie i posłanki. Wbrew waszym prawom w razie czego i tak zrobimy sobie skrobankę, my i wiele innych kobiet, tak jak robimy to obecnie - głosi postulat wydrukowany na ulotce.

Zaostrzając ustawę aborcyjną uderzacie tylko w te kobiety, których nie stać na nielegalny zabieg - czytamy.

Zostawcie wasze sumienie dla siebie. Oddajcie nam nasze macice, zdrowie, spokój, wolność wyboru i równy dostęp do prawa - bo nie powinien on zależeć od tego, ile mamy w kieszeni. Chcemy legalnej aborcji od 12 tygodnia ciąży TERAZ - domagają się autorki ulotki.

W środę Sejm głosami części posłów PO i PSL przekazał projekt zmian w ustawie aborcyjnej do prac w komisjach sejmowych. Propozycja zgłoszona przez Solidarną Polskę zakłada między innymi wprowadzenie zakazu przerywania ciąży w przypadku podejrzenia nieodwracalnego uszkodzenia płodu.