Jak podaje tvpinfo.pl w grudniu urzędy centralne zamawiają magazyny do prenumeraty. Wiele z tytułów na liście może dziwić. Służba Wywiadu Wojskowego oprócz wspomnianego „Dobrego Wnętrza” zdecydowała się również na inne magazyny wnętrzarskie i dotyczące szeroko rozumianej branży budowlanej: „M Jak Mieszkanie”, „Wiadomości Projektanta Budownictwa”, „Przegląd Elektrotechniczny” oraz „Gaz, Woda i Technika Sanitarna”. Na liście prasy SWW znajdują się też magazyny medyczne, psychologiczne i poświęcone historii wojskowości, jak „Militaria XX wieku”. Dla swoich pracowników zamawia również „Książki. Magazyn do czytania”.

Reklama

Równie zaskakujące tytuły można znaleźć na liście prasy prenumerowanej przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Oprócz wspomnianego „Hotelarza” ABW zamawia m.in. „Vademecum Bibliotekarza”, „Przegląd Papierniczy”, „Energię Elektryczną” i „Gigawat Energię”. Na liście widnieją też tytuły dwóch magazynów psychologicznych: „Coaching” i „Charaktery”. ABW oprócz prasy krajowej zamawia tytuły zagraniczne, m.in. węgierskie i ukraińskie.

Czym polskie służby specjalne tłumaczą tak dużą różnorodność zamawianych tytułów prasowych? – Pion logistyki Służby Wywiadu Wojskowego prowadzi remonty oraz wyposaża własne obiekty, w tym pomieszczenia biurowe, konferencyjne, internatowe, magazynowe i inne. W związku z tym istnieje konieczność śledzenia aktualnych trendów w branży budowlanej, wyposażenia wnętrz, jak również uzupełniania wiedzy fachowej – tłumaczy Służba Wywiadu Wojskiego w wyjaśnieniach wysłanych do portalu tvp.info.

W podobnym tonie wypowiada się Wydział Komunikacji Społecznej Ministerstwa Sprawiedliwości.

Prenumerata prasy w wielu urzędach centralnych pochłania niemałe koszty. Ministerstwo Środowiska wydało na prenumeratę prasy w mijającym roku ponad 80 tysięcy złotych, a resort sprawiedliwości – 114 tysięcy. Resort transportu wydał na prenumeratę w 2009 roku ponad 200 tysięcy złotych.

Reklama