Borowski będzie pracował z Kwaśniewskim? "Lista do PE to tylko zaczyn"

| Aktualizacja:
X

Marek Borowski, były lider SdPl, a wcześniej m.in. marszałek Sejmu chce iść ramię w ramię z Januszem Palikotem i Aleksandrem Kwaśniewskim. "Jestem gotów wziąć udział w inicjatywie centrolewicowej, jeżeli będzie ona powszechna" - deklaruje.

W ten sposób Marek Borowski skomentował zapowiedziane przez Aleksandra Kwaśniewskiego współtworzenie centrolewicowej listy wyborczej z Januszem Palikotem i Markiem Siwcem.

Pozytywnie odbieram postępowanie Aleksandra Kwaśniewskiego, ponieważ SLD próbowało zawłaszczyć w sposób wyraźny scenę polityczną. Niesłusznie. SLD próbowało zawłaszczyć scenę polityczną od 8 lat i kończyło się to zawsze porażką, to znaczy, że nie poszerzało elektoratu - przekonuje w TOK FM Marek Borowski, który stworzył SdPl wychodząc wraz z grupą polityków z SLD.

Ale jego zdaniem integracja lewicy nie powinna się zakończyć na wyborach do Parlamentu Europejskiego. 

Mnie bardziej interesuje, co dalej. Rozumiem, że lista do PE powinna być takim zaczynem, ale czy uda się stworzyć ruch centrolewicowy, który będzie silnym konkurentem w wyborach parlamentarnych? - zastanawia się.

Jeżeli pójdą wszyscy razem, to pomimo że mam różne opinie o różnych osobach, a te różne osoby o mnie, to uważam, że w takiej sytuacji grubą kreskę należy zastosować  - podkreśla.

Udostępnij na Facebooku
  Powered by ContentStream
  • ~ania
   2013-02-22 22:17
   Stare zgrane komusze karty próbują razem z "kwasem"przenieść się do Brukseli.
   Jeszcze tam ich nie było.Paligłup to może tam nawet pasować .W tym największym Eurocyrku są różne ciekawe elementy .Niech tylko nie zapomną o Grodzkiej.
  • ~orion
   2013-02-22 22:35
   Z prezydenta na posła.Ciekawy awans.Szkoda że nie na radnego w gminie albo sołtysa.Tu nie ma się co śmiać .Sołtysowi też płacą , a Kwaśniewski dla kasy zrobi wszystko.
  • ~Aboj
   2013-02-22 22:37
   POgońmy to czerwone bydło do łopat.
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.