Borowski będzie pracował z Kwaśniewskim? "Lista do PE to tylko zaczyn"

2013-02-22 18:42 | Aktualizacja: 21:49
 Marek Borowski

Marek Borowski (Fot. Fot. Adam Kozak Agencja Gazeta / Agencja Gazeta)

Marek Borowski, były lider SdPl, a wcześniej m.in. marszałek Sejmu chce iść ramię w ramię z Januszem Palikotem i Aleksandrem Kwaśniewskim. "Jestem gotów wziąć udział w inicjatywie centrolewicowej, jeżeli będzie ona powszechna" - deklaruje.




W ten sposób Marek Borowski skomentował zapowiedziane przez Aleksandra Kwaśniewskiego współtworzenie centrolewicowej listy wyborczej z Januszem Palikotem i Markiem Siwcem.

Pozytywnie odbieram postępowanie Aleksandra Kwaśniewskiego, ponieważ SLD próbowało zawłaszczyć w sposób wyraźny scenę polityczną. Niesłusznie. SLD próbowało zawłaszczyć scenę polityczną od 8 lat i kończyło się to zawsze porażką, to znaczy, że nie poszerzało elektoratu - przekonuje w TOK FM Marek Borowski, który stworzył SdPl wychodząc wraz z grupą polityków z SLD.

Ale jego zdaniem integracja lewicy nie powinna się zakończyć na wyborach do Parlamentu Europejskiego. 

Mnie bardziej interesuje, co dalej. Rozumiem, że lista do PE powinna być takim zaczynem, ale czy uda się stworzyć ruch centrolewicowy, który będzie silnym konkurentem w wyborach parlamentarnych? - zastanawia się.

Jeżeli pójdą wszyscy razem, to pomimo że mam różne opinie o różnych osobach, a te różne osoby o mnie, to uważam, że w takiej sytuacji grubą kreskę należy zastosować  - podkreśla.






Źródło: TOK FM
Podziel się:
Znajdź Dziennik.pl na:FBgoogle plusetwitter
Wypowiedzi: 84
1 2 3 4 ... 9 starsze
  • ~JGK2013-02-25 09:09

    Chleba z tej 'mąki' nie będzie,

  • ~obserwator2013-02-25 07:21

    Te kandydatury Kwaśniewskiego razem z Siwcem maja budować lewicę?Śmiech na sali.Ta ekipa wspierana obecnie przez w/w doprowadziła do rozwalenia SLD i dalej to czyni.Widząc marne szanse obecnosci, na listach wyborczych, do Parlamentu Europejskiego,bez szans ustawienie się finansowo przy obecnych władzach SLD ,próbują mącić w głowach Polakom "nowoczesną
    lewicą"Czy im sie to uda?Mam taką nadzieję,że nie!!!

  • ~mikosz2013-02-24 14:04

    Czy Borowski już się rozliczył z przekrętów akcji banku śląskiego ilu ludzi puścił w skarpetkach Dziś znów pcha się do koryta żenada

  • ~Lemo2013-02-24 11:38

    UWAGA! -- Bruksela ma nowy pomysł na kryzys bankowy

    Postawa śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego i PiS spowodowała, że Donald Tusk nie zdołał zrealizować swojej obietnicy wprowadzenia Polski do strefy euro w 2011 roku. Zasoby, które zgromadziliśmy w latach, gdy rządem kierował Jarosław Kaczyński, wyczerpały się, a słynna "zielona wyspa" przeszła do historii. W zastraszającym tempie rośnie dług publiczny, a deficyt finansów publicznych jest kamuflowany kruczkami budżetowymi.

    Komisja Europejska chce ratować zagrożone kryzysem zagraniczne banki kosztem… oszczędności Polaków. Proponowane przepisy umożliwią bowiem obcym bankierom wykorzystanie pieniędzy z należących do nich polskich banków na uzupełnienie strat poniesionych w krajach macierzystych.

    Przygotowany przez Komisję Europejską dokument "Unijne ramy zarządzania w sytuacji kryzysu w sektorze finansowym" pomoże zagranicznym bankom wyciągać pieniądze ze swoich polskich oddziałów. KE chce, żeby można było w ramach grupy bankowej swobodnie przerzucać środki z dobrze prosperującego banku w Polsce do będącego w tarapatach banku w innym kraju. To oznacza, że gromadzone przez lata oszczędności Polaków mogą ulotnić się jak kamfora. Groźbę tę dostrzega Komisja Nadzoru Finansowego.

    Rozwiązanie proponowane przez KE sprzyja tzw. hazardowi moralnemu, czyli pokusie nadużycia. Bo banki będą ryzykował wiedząc, że mogą pokryć ewentualne straty – mówi prof. Elżbieta Mączyńska, szefowa Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

    Unia Europejska rozpada się ekonomicznie. Zresztą robi to w identyczny sposób, jak Związek Sowiecki. Staje się biurokratycznym molochem niewydolnym finansowo.

    Gdyby zgodnie z intencją Tuska wprowadzić w Polsce euro, to mielibyśmy albo wysoką inflację (do tego prowadzi tani kredyt), albo z czasem niższy wzrost gospodarczy oraz wyższe bezrobocie.

    Co gorsza, podstawowe narzędzie oddziaływania na gospodarkę, jakim jest prowadzenie autonomicznej polityki monetarnej (a trzeba jasno to zaznaczyć - Polska od początku XXI wieku prowadzi jedną z rozsądniejszych polityk pieniężnych w Europie, i to głównie dzięki temu przeszliśmy przez kryzys suchą stopą), zostałoby przesunięte do Frankfurtu nad Menem.

    A nie oszukujmy się, NIKT, absolutnie NIKT w Europejskim Banku Centralnym nie będzie prowadził polityki monetarnej z uwzględnieniem polskiego interesu. Dlaczego? Bo potencjał gospodarczy Polski jest nieznacznie wyższy niż najbogatszego landu w Niemczech Nadrenii Północnej-Westfalii. Polityka prowadzona w EBC nastawiona jest na uwzględnienie interesu głównie Francji oraz Niemiec.

    Jeżeli utracimy kontrolę nad pieniądzem używanym w Polsce, to tak naprawdę utracimy prawo do decydowania o tym, co dzieje się w naszym kraju. Zarówno gospodarczo, jak i politycznie. Czy naprawdę takie są intencje Tuska?

  • ~Kawiorowi w akcji2013-02-24 08:51

    Kawiorowa Europa PISK w akcji. Napasieni chcą jeszcze więcej. Jeszce im mało Chłopcy kawiorowcy robią skok na kasę. A jak pięknie to tłumaczą!

  • ~narodowiec2013-02-24 00:12

    Borowskich ( dawniej Berman) , Kwaśniewskich ( Stoltzmanów) czy Michników ( Szechterów) - to będzie zarombiste trio.

  • ~cd2013-02-23 20:14

    WYJĄTKOWO SZKODLIWY DLA POLSKI I POLAKÓW FACET - PIERWSZY ZACZĄŁ GRABIC POLSKIE BANKI - BANK ŚLĄSKI.

  • ~Celtic2013-02-23 18:48

    Panie Borowski tylko żadnych wizyt na Ukrainie i w Rosji, bo ich gościnność jest nie do wytrzymania.

  • ~Nina2013-02-23 16:21

    obserwuję i się śmieję!!! oni sobie robią dobrze...obudzą się z rączką w nocniku!!!

  • ~JGO@2013-02-23 15:36

    Dwie zgrane karty Kwaśniewski Borowski i błazen Palikot. Nie wróże przyszłości ugrupowaniu pod wodzą towarzystwa wzajemnej adoracji. Czas tych panów w polityce dobiegł końca. Czas dopuścić do głosu ludzi młodych. Wiadomość o tym że Kwaśniewski nie wyklucza startu do euro parlamentu mnie zamurowała . Czego on chce tam szukać. Nie ośmieszaj się facet. Czas na lewice młodą wiekiem z perspektywą nie skażoną dogmatami komunistycznymi. Leśne dziadki na śmietnik historii. Nażarte tuzy niczego dobrego dla lewicowych wartości nie załatwią.

1 2 3 4 ... 9 starsze