PiS zyskuje, Platforma traci. Oto najnowszy sondaż wyborczy

2013-03-06 15:54 | Aktualizacja: 15:54
 Sejm

Sejm (Fot. Damian Burzykowski DAMIAN BURZYKOWSKI / Newspix)

Partia Donalda Tuska wciąż jest liderem rankingu poparcia, ale przewaga nad ugrupowaniem Jarosława Kaczyńskiego jest minimalna. Oto najnowszy sondaż wyborczy Homo Homini dla Wirtualnej Polski.




Na PO głosowałoby dziś 32 proc. Polaków. Oznacza to, ze w ciągu ostatnich dwóch tygodni poparcie dla Platformy spadło o 1 proc. Dokładnie tyle zyskuje za to Prawo i Sprawiedliwość, na które chce oddać głos 30 proc. badanych. 

Na trzecim miejscu ląduje SLD. Na partię kierowaną przez Leszka Millera chciałoby zagłosować 14 proc. wyborców. W tym przypadku poparcie nie zmieniło się. Na Ruch Palikota swój głos oddałoby 6 proc. Polaków. To wzrost notowań aż o 3 proc.

PSL może liczyć na 5 proc. głosów (+1), a Solidarna Polska 4 proc. (-1).

9 procent Polaków jeszcze nie wie, na kogo oddałoby swój głos.






Źródło: Wirtualna Polska
Wypowiedzi: 169
1 2 3 4 ... 17 starsze
  • ~Olo2014-03-09 16:56

    Kłamiecie tymi sondażami, jak i fałszujecie wyniki wyborcze.
    W myśl zasady breżniewa,putina,tuska.-Nie ważne jak głosują ludzie, ważne kto liczy głosy.

  • ~JBT.2013-05-14 11:44

    do Ryszard. Poczytaj, Konstytucje, kto, z jakim obywatelstwem moze kandydowac na kanclerza w Niemczech. Glupia ta twoja teoria, lecz głupi Polak w nia moze uwierzyc. Od kilkunastu, lub nawet kilkudziesięcu juz lat, Niemcy sa naszym najwiekszym, partnerem gospodarczym import-eksport. Napisz czy Ciebie Donald otumanił.\ A na doradcę musi byc zgoda obu państw. Glosuje na swojego kandydata na premiera, zobaczymy, czy bedzie mial odwagę fikać w mocnymi, bogatymi.

  • ~ryszard2013-04-27 08:38

    Donald może nawet kandydować na niemieckiego kanclerza tam jest lubiany i podziwiany wszak tyle dobrego zrobił w Polsce dla rozwoju niemieckiego przemysłu i handlu.
    Był w stanie otumanić kilka milionów polaków,się chłop zasłużył.
    Dobry też będzie jako doradca w sprawach europy wschodniej,
    jak skutecznie ponad głowami Polaków załatwiać interesy dla Niemieckiej Siły Przewodniej Landów Europejskich.

  • ~Zbrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr2013-04-22 21:55

    Mam nadzieje że PiS już nigdy nie dojdzie do władzy bo wtedy klęska ja się dziwie że ma tylu zwolenników kaczyński a przecież ma poparcie rydzyka i mocherowych beretów on by miał reprezentować Polske wstyd i hańba nigdy więcej Kaczora w rządzie teraz tak mówi a jak miał władze to co ludzi w d... miał
    PRECZ Z PiSem PRECZ z PiSem hieny do koryta chcieli by się dostać

  • ~gont2013-03-12 17:04

    PO paprańcy zadłużają kraj niszczą państwowość wypychają nas na emigracje media elektroniczne cały ten syf tuszują Ryży odwdzięcza im się poprzez spółki skarbu państwa które wykupują reklamy tusk nie musi się wysilać Media w jego imieniu straszą PISEM zwolennicy Popaprańców łykają tą kłamliwą propagandową papkę jako prawdę objawioną a ryży cieszy się z armij pożytecznych idiotów Masochiści ocknijcie się Wszyscy płyniemy jedną łajbą

  • ~Niezrzeszony2013-03-08 21:40

    Trzeba przyznac,ze prezes Kaczynski jest super inteligentnym i wyksztalconym politykiem.To co powiedzial w parlamencie poruszylo mnie i to merytoryczne omowienie 12 punktow.Wspaniale(przesluchajcie Niezalezna TV).Wielkie brawa !!!A od politykow wszystkich obcji oczekujemy zastanowienia sie.Co dalej z ta Polska.

  • ~Brrrrrrrrr2013-03-08 21:32

    Mysle,ze to wpisuja zwolennicy : ...i drza kazdego dnia,aby...Poki ,co na zupy szczawiowej nigdy nie zjem,bo bede widziec gebe ... z jajem!!!.Brrrrrr

  • ~Przyzwoity2013-03-08 21:26

    Prosze usunac wpis Agi,Wiesia i Riki.Zenada!Co to jest prywatny dzienniczek.Jak jestescie kochac inaczej umowcie sie razem i robta co chceta,a nie tu na forum!!!

  • ~Przyzwoity2013-03-08 21:26

    Prosze usunac wpis Agi,Wiesia i Riki.Zenada!Co to jest prywatny dzienniczek.Jak jestescie kochac inaczej umowcie sie razem i robta co chceta,a nie tu na forum!!!

  • ~DONEK2013-03-07 12:59

    NIE WIERZE AŻEBY BYŁO 30 % POPARCIE DLA PARTI OSZUSTOW ( P O) napewno w Polsce nie ma tylu O S Ł Ó W co by popierał ta zgraje złodzieji ...

1 2 3 4 ... 17 starsze