PiS prześcignął PO. Najnowszy sondaż polityczny

X

Prawo i Sprawiedliwość wygrałoby wybory parlamentarne, gdyby te odbywały się pod koniec kwietnia. Jak wynika z sondażu Homo Homini zagłosowałoby na nie 29 proc. Polaków, podczas gdy na PO - 28 proc.

Twarde dane pokazują także, że przez ostatnie dwa tygodnie spadło poparcie zarówno dla PiS (o 1 punkt proc.), jak i PO (o 3 punkty proc.). Ostatni raz partia Jarosława Kaczyńskiego wysunęła się na prowadzenie w styczniu tego roku.

Na trzeciej pozycji uplasowało się SLD, które mogłoby liczyć na poparcie 12 proc. Polaków, czyli o 1 punkt proc. mniej niż pokazał to poprzedni sondaż

Na kolejnym miejscu znalazły się Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Ruch Palikota z takim samym 6-proc. poparciem. Ale o ile notowania ludowców się w ostatnim czasie nie zmieniły, o tyle poparcie dla Ruchu Palikota wzrosło o 2 punkty proc.

Powyżej progu wyborczego znalazłaby się także Solidarna Polska z 5 proc. poparcia, co oznacza wzrost o 1 pkt. proc.

14 proc. ankietowanych przez Homo Homini nie wskazało żadnej partii.

Badanie na zlecenie Wirtualnej Polski przeprowadzono 23 kwietnia na ponad 1 tys. osób.

Udostępnij na Facebooku
    Powered by ContentStream
    • ~Hanys
      2013-04-24 21:54
      cziras
      To ty jesteś pośmiewiskiem .
    • ~kusy
      2013-04-24 21:53
      Maszynka do kręcenia lodów rdzewieje. Na drogach dziura przy dziurze, a nowe drogi już też si,ę sypią , łapuwy biorą nie mniej a wicej i tak dalej być nie może.
    • ~Clandestino
      2013-04-24 21:51
      Ja wiem swoje.Karmimy tych wszystkich darmozjadów z PO,PIS,PSL,SLD,"Ruchanie Palikota" i innych.Mamy w kraju armię urzędników jakiej nigdy nie było.UE to czysty wyzysk w imię pomocy finansowej którą rozkradają nasi urzędnicy.Unia daje,my zwracamy.Przekręt na przekręcie naród polski jest jakiś zahipnotyzowany politycznym bełkotem.Walcie się wszyscy w beke!!
    • ~do:OL D
      2013-04-24 21:55
      Facet - powiem prawde- glupszego od ciebie nie widzialem.
      Idz sie wyspowiadac! PISesz cos o " blogiej nieswiadomosci"-
      zycze ci z calego serca OSKNIECIA z religijnej glooopoty.
    • ~sPiSek
      2013-04-24 21:59
      @ ~OL D2013-04-24 21:01
      Jak wszystkie tępe pisiory wyciągasz niewłaściwe wnioski z prostych faktów. To, że nikomu nie chce się użerać z takimi jak ty przygłupami, nie świadczy w najmniejszym nawet stopniu, że normalni ludzie akceptują oszołomskie chore majaki.
    • ~Najs.
      2013-04-24 22:06
      ~Re~ cziras Arabia Saudyjska na ciebie pomatolski muzulmanie czeka.Po co masz tu wracac.
    • ~J23 znowu nadaje
      2013-04-24 22:03
      Sondaż przedwyborczy Rybnik 13.03.2013 gazeta nasze miasto : Duży (PO) 1171 głosów Piecha (PIS) 89 głosów , Makosz (oburzony ,niezależny)84 głosy. Sondaż 18.03.2013 JK.Mikke 31% ,Duży(PO)20%,Makosz 14,5%,Piecha (PIS) 4,9% !!! To są kpiny z ludzi.Dziwne ,że potężna pomyłka dotyczyła zawsze tylko kandydata PIS bo JKM to inny problem.Ciekawe czy jakiś socjolog,politolog to wyjaśni.
    • ~GRECKI EMERYT
      2013-04-24 22:02
      PECZ Z GESTA-PO KOPACZ , TUSKE, ARTŁKOWICZ-GEBELSEM I PITERĄ.nIE JESTEM ZA PISEM -CZY JEST CZAS DLA NOWRMALNYCH POLITYKÓW ? GDZIE JESTEŚCIE ???
    • ~koko-spoko
      2013-04-24 21:50
      sPOko. Ruskie serwery już się powoli rozgrzewają. Wyniki będą obliczane z użyciem współczynnika Łomonosowa i odPOwiednio skorygowane. Wybory, wyborami, ale słuszność musi być PO naszej stronie. Tak jak ostatnie kilka razy.
    • ~oldi
      2013-04-24 21:48
      równia POchyła