PiS prześcignął PO. Najnowszy sondaż polityczny

X

Prawo i Sprawiedliwość wygrałoby wybory parlamentarne, gdyby te odbywały się pod koniec kwietnia. Jak wynika z sondażu Homo Homini zagłosowałoby na nie 29 proc. Polaków, podczas gdy na PO - 28 proc.

Twarde dane pokazują także, że przez ostatnie dwa tygodnie spadło poparcie zarówno dla PiS (o 1 punkt proc.), jak i PO (o 3 punkty proc.). Ostatni raz partia Jarosława Kaczyńskiego wysunęła się na prowadzenie w styczniu tego roku.

Na trzeciej pozycji uplasowało się SLD, które mogłoby liczyć na poparcie 12 proc. Polaków, czyli o 1 punkt proc. mniej niż pokazał to poprzedni sondaż. 

Na kolejnym miejscu znalazły się Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Ruch Palikota z takim samym 6-proc. poparciem. Ale o ile notowania ludowców się w ostatnim czasie nie zmieniły, o tyle poparcie dla Ruchu Palikota wzrosło o 2 punkty proc.

Powyżej progu wyborczego znalazłaby się także Solidarna Polska z 5 proc. poparcia, co oznacza wzrost o 1 pkt. proc.

14 proc. ankietowanych przez Homo Homini nie wskazało żadnej partii.

Badanie na zlecenie Wirtualnej Polski przeprowadzono 23 kwietnia na ponad 1 tys. osób.

Udostępnij na Facebooku
  • ~Hanys
   2013-04-24 21:54
   cziras
   To ty jesteś pośmiewiskiem .
  • ~kusy
   2013-04-24 21:53
   Maszynka do kręcenia lodów rdzewieje. Na drogach dziura przy dziurze, a nowe drogi już też si,ę sypią , łapuwy biorą nie mniej a wicej i tak dalej być nie może.
  • ~Clandestino
   2013-04-24 21:51
   Ja wiem swoje.Karmimy tych wszystkich darmozjadów z PO,PIS,PSL,SLD,"Ruchanie Palikota" i innych.Mamy w kraju armię urzędników jakiej nigdy nie było.UE to czysty wyzysk w imię pomocy finansowej którą rozkradają nasi urzędnicy.Unia daje,my zwracamy.Przekręt na przekręcie naród polski jest jakiś zahipnotyzowany politycznym bełkotem.Walcie się wszyscy w beke!!
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.