PiS prześcignął PO. Najnowszy sondaż polityczny

2013-04-24 19:35 | Aktualizacja: 19:35
Sejm

Sejm (Fot. Krzysztof Białoskórski / sejm.gov.pl)

Prawo i Sprawiedliwość wygrałoby wybory parlamentarne, gdyby te odbywały się pod koniec kwietnia. Jak wynika z sondażu Homo Homini zagłosowałoby na nie 29 proc. Polaków, podczas gdy na PO - 28 proc.



Twarde dane pokazują także, że przez ostatnie dwa tygodnie spadło poparcie zarówno dla PiS (o 1 punkt proc.), jak i PO (o 3 punkty proc.). Ostatni raz partia Jarosława Kaczyńskiego wysunęła się na prowadzenie w styczniu tego roku.

Na trzeciej pozycji uplasowało się SLD, które mogłoby liczyć na poparcie 12 proc. Polaków, czyli o 1 punkt proc. mniej niż pokazał to poprzedni sondaż

Na kolejnym miejscu znalazły się Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Ruch Palikota z takim samym 6-proc. poparciem. Ale o ile notowania ludowców się w ostatnim czasie nie zmieniły, o tyle poparcie dla Ruchu Palikota wzrosło o 2 punkty proc.

Powyżej progu wyborczego znalazłaby się także Solidarna Polska z 5 proc. poparcia, co oznacza wzrost o 1 pkt. proc.

14 proc. ankietowanych przez Homo Homini nie wskazało żadnej partii.

Badanie na zlecenie Wirtualnej Polski przeprowadzono 23 kwietnia na ponad 1 tys. osób.





Źródło: Wirtualna Polska
Podziel się:
Znajdź Dziennik.pl na:FBgoogle plusetwitter
Wypowiedzi: 153
1 2 3 4 ... 16 starsze
  • ~proeuropeiczyk2013-05-05 13:16

    No to POdczerwień sie poci widać na Tuskowym biegu kondyci brak że taki pot jak inni z biegu są normalni

  • ~proeuropejczyk2013-05-01 11:22

    Zagłosuje na PiS, jako dobrą alternatywę polityczną, ale dopiero wtedy gdy przywództwo w PiSie obejmie ktoś bardziej dyplomatyczny, ktoś młodszy i zarazem światły.

  • ~autor2013-04-30 10:19

    Skorumpowana swołocz,pozbawiona jakiejkolwiek wizji kształtu państwa , premier herszt liczy że pogłębienie integracji z UE i jak najszybsze wprowadzenie euro załatwi wszelkie problemy . Pokażą go niczym Piłata umywającego ręce od wszystkiego co dziać się będzie wewnętrznie, ci którym nie było dane nawet powąchać próżniejącego koryta nie będą mieli wyjścia muszą zeżreć tą bryje by nie zdechnąć w środku naszej pięknej Europy.

  • ~miler2013-04-27 00:05

    Mucha siedzi na stolku za Rzniecie nic PO zatym

  • ~Glodny2013-04-27 00:03

    Tuska sie rozliczy na Stadionie a pytania bedzie zadawac Pan.Macierewicz .

  • ~Anika2013-04-25 15:27

    Nie pójdę strajkować, na pewno pójdę głosować przeciwko PO ; niech ci ludzie spróbują życia w kraju, w którym nie szanuje się prawa. W dodatku bedzie im to państwo wmawiać , że to dla ich dobra.

  • ~z sieci do sieci2013-04-25 13:22

    Platforma to ogłupiały, wierzący w cuda niewidy, motłoch. Oni są jak te kościelne dewotki. WIERZĄ że Miller i Lasek mają rację. A Lasek nawet brzozy nie zmierzył! Mało tego, Lasek jak każdy wierzący dewot, boi się naukowej dyskusji. Lasek ucieka przed Macierewiczem jak Diabeł przed święconą wodą! 
Za Macierewiczem stoi nauka a za Laskiem tylko WIARA! 
PO to typowa SEKTA - oni są WIERZĄCY!!!.. he,he..

  • ~ada2013-04-25 12:15

    po moralne szambo,a tusk to żałosny oszust

  • ~AmberTusk2013-04-25 12:02

    PROTESTUJĘ !

    To, że nam się nie udało z Zieloną Wyspą -- przepraszam -- To, że nam się z niczym nie udało jest wyłącznie winą partii Jarosława Kaczyńskiego!

    Udowodnili to już wielokrotnie nasi dzielni dziennikarze z Polsatu, TVP oraz TVN, nie mówiąc już o naszych dziennikarzach z TOK fm oraz Polskiego Radia. Także Gazety Wyborczej, polskiego Newsweeka itd.

    To samo dotyczy afery hazardowej, stoczniowej, smoleńskiej, szpitalnej, autostradowej, stadionowej, receptowej, szkolnej, emeryturowej, TV cyfrowej, informatyzacyjnej, afery inwigilacji internetowej (ACTA), afery niewykorzystanych funduszy europejskich, afery wstrzymanych dopłat europejskich, afery obciętych dotacji dla polskiego rolnictwa, afery obciętej refundacji składi europejskiej oraz afery korupcji kolesiowskiej w spółkach skarbu państwa (itd. itd.)

    Zawsze nasi dziennikarze dzielnie stoją na straży prawdy oraz na straży ustroju.

    Winę za całe zło w naszej ukochanej ojczyźnie ponosi PiS, który -- chcąc założyć IV Rzeczpospolitą -- dąży do zburzenia dotychczasowego porządku ustanowionego przez gen. Kiszczaka oraz innych ludzi honoru.

    PS. Na mój piłkarski rozum wszystkie kobiety powinne pracować jak najdłużej, np. do 67 roku życia.

    PS. To nieprawda, że nasi specjaliści kiepsko znają język angielski. Na mój piłkarski rozum hasło "Feel like at home" wcale nie musi być błędem językowym!

    PS. To także nieprawda, że w Polsce są loże masońskie, mafie lub inne tajne stowarzyszenia!

    Jak już powiedziałem, to wszystko udowodnili już wielokrotnie nasi dzielni dziennikarze z Polsatu, TVP oraz TVN, TOK fm i Polskiego Radia.

    POLACY, NIC SIĘ NIE STAŁO !!!

  • ~Riki2013-04-25 10:27

    PO- zlodziejska partia oszustow.

1 2 3 4 ... 16 starsze