Piotr Duda mówi, że decyzje jakie zapadną dotyczą przyszłości polskich pracowników. - Przed nami stoi problem czy pójdziemy w kierunku Polski liberalnej czy socjalnej. Mam nadzieję, że jest to moment przełomowy dla związku - dodaje Duda. O swojej decyzji "Solidarność" poinformuje jutro do południa.

Przekonany jestem, że lepiej byłoby, gdyby "S" działała absolutnie ponad partiami, w interesie całego narodu, ale skoro przerasta to dzisiejszą "Solidarność" to dobrze, że już teraz doszło do wyraźnego jej aliansu z PiS-em - powiedział w rozmowie z WP.PL o swoim rozczarowaniu decyzją szefa "Solidarności" Piotra Dudy o współpracy z PiS Paweł Kukiz, muzyk i lider ruchu Zmieleni.pl.

Mamy przynajmniej jasną sytuację - "Solidarność" wspiera PiS w dążeniu do władzy, a PiS rewanżuje się "Solidarności". Pytanie tylko czym, jeśli np. PiS opowie się za zmianą ustawy o referendach ogólnokrajowych, to z perspektywy interesu Polski taki sojusz PiS-"S" jest wskazany. Ale może się tez okazać, że chodzi tylko i wyłącznie o fotele w sejmie. Czas pokaże - stwierdził Kukiz, który jeszcze niedawno razem z Dudą tworzyli ruch Oburzonych.