Minister Arłukowicz musi się naprawdę postarać. Tak powiedział Donald Tusk, poproszony o sprecyzowanie oczekiwań wobec szefa resortu zdrowia. Kilka dni temu premier mówił, że chce, by Bartosz Arłukowicz do wiosny zaprezentował harmonogram prac, które skrócą kolejki do lekarzy.

Donald Tusk jest świadom, że nie wszystko jest możliwe od razu, ale minister musi umieć zrealizować "ewidentnie potrzebny cel". Premier podkreślił, że zadanie stawiane ministrowi nie jest testem którego finałem musi być dymisja. Dodał, że Bartosz Arłukowicz musi podjąć to wyzwanie i nie może być więcej komunikatów, że z tym się nie da nic zrobić.

Premier mówił też, że nie oczekuje od ministra zdrowia przeprowadzenia rewolucji, a zaprezentowania zmian krok po kroku, bo - jak mówił - szczególnie w niektórych przypadkach obecna sytuacja woła o pomstę do nieba. Wcześniej, w wywiadzie dla dzisiejszego wydania gazety "Polska The Times", premier powiedział, że jeżeli minister Arłukowicz nie da rady, to przyjdzie następny, który to zrobi.