Polityczne rozstrzygnięcie w przyszłym tygodniu, głosowanie być może pod koniec stycznia. W ocenie Janusza Palikota, tak będzie wyglądał scenariusz prac nad wnioskiem o komisję śledczą dla Antoniego Macierewicza i Jana Olszewskiego. Pismo, podpisane przez posłów Twojego Ruchu oraz SLD, trafiło do marszałek Sejmu, Ewy Kopacz.

Komisja miałaby zbadać czy były szef MSW i były premier nie przekroczyli uprawnień przy likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Pod koniec grudnia prokuratura apelacyjna umorzyła śledztwo dotyczące tworzenia raportu z weryfikacji WSI przez Antoniego Macierewicza.

Janusz Palikot mówił na antenie radiowej Jedynki, że nie rozumie decyzji prokuratury. Zdaniem posła, sprawę dobrze zbadałaby sejmowa komisja śledcza. Wydaje mi się, że jest szansa na zdobycie większości, rozmawiałem z Rafałem Grupińskim, mam umówione inne spotkania z politykami PO i PSL - przekonywał Janusz Palikot.

Jego zdaniem, rozstrzygnięcie zapadnie w przyszłym tygodniu, gdy premier Donald Tusk wróci z urlopu. Zdaniem szefa Twojego Ruchu, na czele ewentualnej komisji śledczej powinna stanąć osoba z doświadczeniem prawniczym, ale nie należąca do żadnej partii politycznej. Na pewno ktoś taki znajdzie się w otoczeniu któregoś z ugrupowań - zaznaczył Janusz Palikot.