Pani prezydent rządzi Warszawą od 2006 roku, przez dwie kolejne kadencje. Na jesieni tego roku odbędą się kolejne wybory samorządowe. Hanna Gronkiewicz-Waltz poważnie myśli o starcie. Uzasadnia to głosami wsparcia po ostatnim referendum w sprawie jej odwołania. Jak mówiła w radiowej Jedynce, wcześniej takiego wsparcia nie doświadczała.

Ponadto, wzorem Michaela Bloomberga w Nowym Jorku, Gronkiewicz-Waltz chce rządzić Warszawą przez trzy kadencje. W tym czasie będzie chciała między innymi rozpocząć budowę kolejnych odcinków II linii warszawskiego metra, a także zbudować nowe żłobki i przedszkola.

W kontynuacji drugiej linii pani prezydent Warszawy widzi rolę miastotwórczą. Przypomniała, że otwarte za jej kadencji cztery ostatnie stacje pierwszej linii metra zmieniły Żoliborz i Bielany. Tak samo ma być z drugą linią i warszawską Pragą.

Prezydent Warszawy uważa, że centralny odcinek II linii metra uda się otworzyć do końca września tego roku, a więc jeszcze przed wyborami samorządowymi. Wiele jednak będzie zależało od terminu odbiorów nowych stacji.