Grzegorz Schetyna skomentował wydźwięk słów Donalda Tuska, który stwierdził wczoraj, że nie rekomenduje powołania komisji śledczej ds. likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ >>>).

Poseł PO przypomniał słowa premiera, w których podkreślał on, że jest to jego opinia, a ostateczną decyzję podejmie klub parlamentarny PO. A tego, jaka ona będzie - zdaniem Schetyny - nie można przesądzać. - Nie wyobrażam sobie, aby w tym przypadku obowiązywała dyscyplina. Każdy ma swoją ocenę sytuacji i zostawiłbym to sumieniom posłów - mówił.

Jego zdaniem, sceptyczne nastawienie szefa rządu może wynikać z przewidywanych konsekwencji upublicznienia tego, co zezna Antoni Macierewicz.

Sam Schetyna przyznaje w TVP Info, że jest za powołaniem tego rodzaju komisji, ponieważ - jego zdaniem - tego od PO oczekuje jej elektorat. - Dzisiaj mamy do wyboru dwie drogi. Albo klasyczna komisja śledcza. Albo komisja ds. służb, która ma uprawnienia komisji śledczej. I o tym będzie decydował polski parlament - wyjaśnił Schetyna.