Minister Biernacki o Trynkiewiczu: Sprawa nie jest jeszcze zamknięta

| Aktualizacja:
X

Minister sprawiedliwości nie miał wiele do powiedzenia dziennikarzom na pospiesznie zwołanej konferencji w Sejmie. "Sprawa nie jest jeszcze zamknięta" - skomentował Marek Biernacki decyzję sądu o odrzuceniu wniosku naczelnika więzienia, który chciał zatrzymać Mariusza Trynkiewicza w izolacji.

Sąd nie zgodził się na zatrzymanie Mariusza Trynkiewicza w zamknięciu. Nakazał mu jedynie meldować się na policji i zabronił opuszczania kraju. Oznacza to, że 11 lutego Mariusz Trynkiewicz wyjdzie na wolność po odbyciu kary 25 lat więzienia za zabójstwo czterech chłopców.

Minister sprawiedliwości nie uważa jednak, że sprawa jest już przegrana.

Decyzja zapadnie w poniedziałek - stwierdził Marek Biernacki, przypominając, że 10 lutego sąd będzie decydował, czy uznać Mariusza Trynkiewicza za osobę niebezpieczną i osadzić go w ośrodku zamkniętym w Gostyninie. Izolacja zabójcy do czasu uprawomocnienia się ewentualnej decyzji miała być zabezpieczeniem, o które wnioskował naczelnik rzeszowskiego zakładu karnego. - Ministerstwo i służba więzienna pracują nad innymi rozwiązaniami - dodał minister sprawiedliwości, nie chcąc wchodzić w szczegóły.

Jakie możliwości zatem ma sąd, który 10 lutego zbierze się w sprawie Trynkiewicza?

Może uznać, że nasz wniosek (o osadzenie Mariusza Trynkiewicza w ośrodku w Gostyninie - przyp. red.) jest wnioskiem nieskutecznym, może skierować go pod nadzór policji, może umieścić go w ośrodku zamkniętym - skomentował Marek Biernacki, dopytywany przez dziennikarzy.

Udostępnij na Facebooku
Źródło: dziennik.pl
  Powered by ContentStream
  • ~trynkiewicz gender
   2014-02-06 19:06
   ach ta histeria medialna nie sobie ci idioci z gender wezmą na chatę trynkiewicza może pani środa albo pani szczuka
  • ~obserwer_1
   2014-02-06 19:00
   nie ośmieszaj się dalej pełowski cehauju bo już wystarczająco się ośmieszyliście. pełowskie niedojdy
  • ~Pamieć narodu 2010
   2014-02-06 18:58
   Nie byłoby kłopotu dzisiaj z mordercą 4 chłopców,gdyby "dobrzy wujkowie" nie zamieniali dożywocia na 25 lat odsiadki. Więc teraz niech Trynkiewicza przyjnie pod swój dach ten ,który zgłosił wtedy taki wniosek.
  • ~Minuteman
   2014-02-06 18:30
   Tak jak wszystko w tym dziadowskim rządzie - prowizorka i amatorka. Działanie w pośpiechu, przepisy tworzone przez partaczy.

   Wysłac pana Trynkiewicza panu Tuskowi. Niech go przyjmie na chatę w geście miłości. W końcu PełO to partia miłości.

   By żyło się lepiej.
  • ~vhs
   2014-02-06 19:50
   Ale dlaczego ma zakaz opuszczania kraju , wręcz przeciwnie niech wyjeżdża i nie wraca
  • ~007
   2014-02-06 20:26
   Tusk z Komorowskim to jednak z pod znaku "przekleństwo".
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
   2014-02-07 01:44
   Nasza siostra oddziałowa mówi, że po śmierci jedni idą do nieba, inni do piekła, a my dalej będziemy w psychiatryku. Ja jej wierzę. To fajna perspektywa.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
   2014-02-06 21:36
   Jutro lobotomia mózgu. Czekałem na ten zabieg 10 lat w kolejce. Ale i tak rząd Donia w porządku jest, bo w koncu się doczekałem i mi zrefundują. I nie jest prawda że mamy złą służbę zdrowia, to wszystko przez księżów.
  • ~warszawiak
   2014-02-06 21:32
   Zagorski,co jest warte Twoje myślenie?
   Tu jest artykuł o Trynkiewiczu
   a Ty o Tusku piszesz.
   Czy tak samo w kiblu przychodzi Ci nasrać do bidetu?
  • ~xxxx
   2014-02-06 20:34
   Jedna wielka kompromitacja ,nie będzie zdziwienia dla mnie jesli usłyszę że ten człowiek żąda odszkodowania ,bo co można powiedzieć o polskim wymiarze i polskich politykach
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.