Lewicowa koalicja zaprezentowała swoich kandydatów do Europarlamentu

| Aktualizacja:
X

Koalicja Twój Ruch Europa Plus zaprezentowała listy do Parlamentu Europejskiego. Głównym przesłaniem kampanii ma być hasło "więcej Europy nad Wisłą".

Szef Twojego Ruchu Janusz Palikot otwierając prezentację powiedział, że więcej Europy to przede wszystkim większe zarobki.

"Nie może być tak, że Polacy dzisiaj mając 20-tą gospodarkę na świecie i 6-tą, 7-mą w Unii Europejskiej są prawie najgorzej zarabiającymi w Unii Europejskiej" - powiedział Palikot.

Lider Twojego Ruchu podkreślił, że należy uaktywnić gospodarkę i wprowadzić nowe technologie. Dzięki temu uzyska się dodatkowe miejsca pracy, a Polacy będą więcej zarabiać. To właśnie na lepsze technologie - zdaniem Janusza Palikota - należy przede wszystkim przeznaczyć pieniądze unijne i wewnętrzne, a nie - np. na poprawę infrastruktury.

Lider Twojego Ruchu proponuje też likwidację składek ZUS-owskich i uzyskiwanie pieniędzy na renty i emerytury z podatków. W ten sposób - jego zdaniem - odciąży się przedsiębiorców, którzy nie będą ponosić wysokich opłat za pracowników. 

Twój Ruch ma też w planach troskę o najsłabszych, ale nie - jak to podkreślił Janusz Palikot - kosztem przedsiębiorców. Chce też większego udziału kultury w życiu społecznym.

Wśród kandydatów koalicji Twój Ruch Europa Plus do Europarlamentu są osoby wcześniej związane z SLD: Ryszard Kalisz, Marek Siwiec, i są też byli działacze PO - Kazimierz Kutz czy Paweł Piskorski.

Udostępnij na Facebooku
  • ~wars
   2014-02-08 19:48
   ludzie...czy widzicie jak Was ładuja w cztery litery...bez mydła...nadal nie wiecie kto po Waszych plecach idzie bezczelnie do koryta ??? Od wojny te czerwone truchła prezywiezione na bolszewickich czołgach niszcza nasz Kraj,naszą Polskę...tylko nasz protest moze to teraz naprawic i oddac Polske w rece prawdziwych POLAKOW...
  • ~Gość
   2014-02-08 19:41
   Jak Lech Wałęsa PŁACI PODATKI ZA GRANICĄ ! za swoje idiotyczne odczyty z bredniami " Trzy po trzy " bo przecież on normalnie zdania zbudować nie umie przy wypowiedzi i nie wie co to jest retoryka . EMERYTURKI MOŻE Z ZAKŁADU EMERYTALNO-RENTOWEGO ! przy MSW na Rakowieckiej bo przecież stanowczo za dużo zarabiają i jakaś NOWA AKCJA ŻELAZO ! Przemyśleć jeszcze wiele pozostało .
  • ~Polak
   2014-02-08 19:55
   Te czerwone darmozjady śmieją się z nas.
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.