Lewicowa koalicja zaprezentowała swoich kandydatów do Europarlamentu

| Aktualizacja:
X

Koalicja Twój Ruch Europa Plus zaprezentowała listy do Parlamentu Europejskiego. Głównym przesłaniem kampanii ma być hasło "więcej Europy nad Wisłą".

Szef Twojego Ruchu Janusz Palikot otwierając prezentację powiedział, że więcej Europy to przede wszystkim większe zarobki.

"Nie może być tak, że Polacy dzisiaj mając 20-tą gospodarkę na świecie i 6-tą, 7-mą w Unii Europejskiej są prawie najgorzej zarabiającymi w Unii Europejskiej" - powiedział Palikot.

Lider Twojego Ruchu podkreślił, że należy uaktywnić gospodarkę i wprowadzić nowe technologie. Dzięki temu uzyska się dodatkowe miejsca pracy, a Polacy będą więcej zarabiać. To właśnie na lepsze technologie - zdaniem Janusza Palikota - należy przede wszystkim przeznaczyć pieniądze unijne i wewnętrzne, a nie - np. na poprawę infrastruktury.

Lider Twojego Ruchu proponuje też likwidację składek ZUS-owskich i uzyskiwanie pieniędzy na renty i emerytury z podatków. W ten sposób - jego zdaniem - odciąży się przedsiębiorców, którzy nie będą ponosić wysokich opłat za pracowników. 

Twój Ruch ma też w planach troskę o najsłabszych, ale nie - jak to podkreślił Janusz Palikot - kosztem przedsiębiorców. Chce też większego udziału kultury w życiu społecznym.

Wśród kandydatów koalicji Twój Ruch Europa Plus do Europarlamentu są osoby wcześniej związane z SLD: Ryszard Kalisz, Marek Siwiec, i są też byli działacze PO - Kazimierz Kutz czy Paweł Piskorski.

Udostępnij na Facebooku
    Powered by ContentStream
    • ~wars
      2014-02-08 19:48
      ludzie...czy widzicie jak Was ładuja w cztery litery...bez mydła...nadal nie wiecie kto po Waszych plecach idzie bezczelnie do koryta ??? Od wojny te czerwone truchła prezywiezione na bolszewickich czołgach niszcza nasz Kraj,naszą Polskę...tylko nasz protest moze to teraz naprawic i oddac Polske w rece prawdziwych POLAKOW...
    • ~Gość
      2014-02-08 19:41
      Jak Lech Wałęsa PŁACI PODATKI ZA GRANICĄ ! za swoje idiotyczne odczyty z bredniami " Trzy po trzy " bo przecież on normalnie zdania zbudować nie umie przy wypowiedzi i nie wie co to jest retoryka . EMERYTURKI MOŻE Z ZAKŁADU EMERYTALNO-RENTOWEGO ! przy MSW na Rakowieckiej bo przecież stanowczo za dużo zarabiają i jakaś NOWA AKCJA ŻELAZO ! Przemyśleć jeszcze wiele pozostało .
    • ~Polak
      2014-02-08 19:55
      Te czerwone darmozjady śmieją się z nas.
    • ~większe zarobki dla... palikoctwa
      2014-02-08 20:03
      I ruszył wyścig do eurokonfiturek...
    • ~benek
      2014-02-08 20:34
      Chroń Panie Polskę od takiej lewicy. Gdyby to była lewizna to by się zgadzało.
    • ~krab
      2014-02-08 20:21
      Bla, bla , bla. Palikocenie jak zwykle. Ale dobrane towarzystwo do Europy, że hej. Pieniążki się skończyły czy co? Żenujące.
    • ~newyorker77
      2014-02-08 19:15
      absolutna nieprawda z tym haslem przewodnim.
      Haslem przewodnim koalicji Twoj Ruch Europa Plus jest zawolanie:'
      "Wiecej wodki w wodce".
      P.S. - Nie wstydz sie! Wal na calosc! Teraz twoj ruch - powiedzial goral do goralki w noc poslubna
    • ~rrrr2r
      2014-02-08 18:43
      Don Antobello hipokryzja ponieważ na bogatym zachodzie jest gender, aborcja, eutanazja i tranwestyci.
      Powiedz to polakom pracującym na zachodzie może wrócą tam gdzie niema gender i aborcji
    • ~FILANT
      2014-02-08 17:32
      Ha ha ha Olek ze swoja czescia SLD-owskiej zbieraniny [Europa + szuka pomocy u swojego auturytetu jakim jest Palikot ze zwoja zbieranina.. Tworzac jeden front a drygi front stworzyl z pozostalej czesci SLD Miller i dwie armie SLD ruszaja by walczyc o stolki w UE. w to miejsce najbogatsi mieli tworzyc nowe miejsca pracy.. . TO SLD za swoich rzadow zabralo darmowe przejazdy dla inwalidow 1 grupy pazostalym emerytom i studentom zmniejszyli ulgi na przejazdy..TOONI tez swoja ustawa zezwolili wyrzucanie ludzi z mieszkan na bruk.. Zniesli coroczna waloryzacje emerytur [dopiero po5%] Coroczna waloryzacje przywrucil PIS po za tym PIS obnizyl dla wszystkich podatek o 1% i dla najbogatrzych o 10 % kturzu w to miejsce mieli tworzuc nowe miejsca pracy.. Nastepnie Tusk nie wyegzekwowal tedo i zezwolil na wykup majatku narodowego za grosze [w tym szpitale]..a bezrobocie coraz wieksze... I do tego teraz PO jeszcze wini za to PIS tylko jakos przez 6 lat nie powrucilo do 40% podatku dla najbogatrzych--kto im w tym przeszkadzal.. Chanba.
    • ~nmüoplö
      2014-02-08 16:08
      POLSKO OJCZYZNO MOJA -CZEMU JESES TAKA ZASMIECIONA PRZEZ ROZNYCH POKIERASZOWANYCH LUDZI -LUDZI DENNYCH LUDZI BEZ CHARAKTERU I SUMIENIA --Kiedy sie uwonisz od tej zarazy --Jak to sie panoszy bezczelnie ---ludzie z pokieraszowanymi zyciorysami sa na swieczkiku --czy sie obronimy przez zalaniem tego smierdzacego smrodu