W czasie kiedy pojawiła się sprawa Nowaka, ważniejsza z punktu widzenia państwa była sprawa infoafery. Mówi się, że część zatrzymanych powołuje się na kontakty z szefami niektórych służb, ważnym politykami. Nagle cisza. To mnie bardziej martwi - powiedział w programie „Jeden na Jeden” w TVN24 Adam Hofman.

Prokuratura, która badała moją sprawę, badała wszelkie okoliczności, każdą drobną wpłatę i uznała, że wszystko jest jawne, zgodne z prawem i transparentne. (...) Moim zdaniem jestem jednym z najlepiej prześwietlonych polityków w Polsce. CBA ma pewien problem, bo powinno mnie przeprosić za fałszywe doniesienie do prokuratury. Po ostatnich artykułach prasowych, w których pojawia sie informacja, że szef CBA grywa na giełdzie i to wygrywa, myślę że CBA ma poważny kłopot - dodał rzecznik PiS.

Sprawę opisał "Newsweek", który poinformował, że rzecznik PiS z dużą regularnością zasilał swoje konta dużymi kwotami. Pytany o nie był przez funkcjonariuszy CBA, jak i śledczych. Jego wyjaśnienia były sprzeczne.

Hofman zapowiedział też, że w sobotę PiS przedstawi swoje założenia programowe: III RP po 25 latach nie działa: Chcemy pokazać na jakich filarach powinna być zbudowana Rzeczpospolita, nowe państwo