Ja przypomnę, że mamy w parlamencie na przykład Pawła Papkę - parlamentarzystę, który tez wzbudzał kontrowersje. "Ojej, sportowiec do parlamentu". Świetny parlamentarzysta, świetnie przygotowany, z dobrym dorobkiem.

Świetnie, ale to polski parlament, a tam Europa.

Tam Europa, ale dlatego właśnie...

A Otylia się dała poznać głównie z dobrego pływania, a nie z wysokich kompetencji europejskich.

Dajmy jej szansę. Wykorzystała ten czas, po zakończeniu kariery sportowej na kształcenie, na budowanie swoich kwalifikacji. Dajmy jej szansę...

Wie pan, że ona dopiero studiuje teraz?

...żeby mieszkańcom kujawsko-pomorskiego się zaprezentowała. Ja powiem jeszcze, bardzo wyraźnie, my z tych osób, które są znane z innej działalności niż polityka, z tych osób nie robimy twarzy kampanii.

Tylko dwójki. W tym przypadku.

Dostają, w tym przypadku, drugie miejsce. Podobnie jest z panem Wentą, który będzie reprezentował województwo świętokrzyskie. Dajmy im szanse, bo przecież znamy z historii przypadki, że na przykład świetny aktor w Stanach Zjednoczonych był całkiem dobrym prezydentem.

Tak, ale on w międzyczasie był gubernatorem, a Otylia z pływania, z basenu, prosto do Brukseli - tym się niepokoję. 

Ja mam nadzieję, że to jest początek wspólnej drogi pani Otylii Jędrzejczak z Platformą Obywatelską i nawet, jeśli nie dostanie się do europarlamentu, będzie z nami pracować.

Jedno konkretne pytanie - w jakiej komisji Otylia Jędrzejczak w europarlamencie zasiądzie?

Ależ najpierw dajmy jej przejść przez kampanię wyborczą.

Boję się właśnie, że miałby pan problem z usytuowaniem jej.

Niech przejdzie przez kampanię wyborczą, niech opowie o swoich planach.Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/wywiady/kontrwywiad/news-gras-jedrzejczak-jak-reagan-kaminski-nawrocony-grzesznik,nId,1357568?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Powiem jeszcze, bardzo wyraźnie, my z tych osób, które są znane z innej działalności niż polityka, z tych osób nie robimy twarzy kampanii - mówił były rzecznik rządu.

Według sekretarza PO debiutanci wystartują z drugie miejsce. - Podobnie jest z panem Wentą, który będzie reprezentował województwo świętokrzyskie. Dajmy im szanse, bo przecież znamy z historii przypadki, że na przykład świetny aktor w Stanach Zjednoczonych był całkiem dobrym prezydentem - stwierdził Graś.