Na razie rzecznik partii i inni posłowie odmawiają oficjalnego podawania nazwisk.

Z nieoficjalnych informacji wynika na przykład, że liderem listy w głośnym ostatnio okręgu lubelskim będzie profesor Waldemar Paruch. Spotka się z "jedynką" Platformy Obywatelskiej, doświadczonym europosłem Michałem Kamińskim, który startował do Parlamentu Europejskiego z listy PiS. Z drugiego miejsca ma kandydować obecny europoseł, profesor Mirosław Piotrowski.

Rzecznik PiS Adam Hofman potwierdził, że listy są gotowe. - W sobotę PiS powie, po co idzie do Europy i z jaką drużyną - powiedział Hofman IAR. Na listach PiS nie ma celebrytów i ani osób przypadkowych - zapewnia Adam Hofman. Są za to - jak mówi - doświadczeni politycy, profesorowie i eksperci: mieszanina doświadczenia, merytoryczności i wiedzy.

Rzecznik PiS podkreślił, że dzisiaj potrzebna jest powaga, a nie zabawa, jaką jego zdaniem na swoich listach prezentuje Platforma Obywatelska i reszta partii.

W czasie mijającej kadencji z drużyny PiS ubyła połowa składu. Europosłowie Ziobro, Kurski i Cymański są obecnie w Solidarnej Polsce. Europosłowie Migalski, Kowal, Bielan i Kamiński zaangażowali się w tworzenie partii Polska Jest Najważniejsza - która już nie istnieje.

SERWIS WYBORCZY DZIENNIK.PL - ZOBACZ >>>

Czy zamierzasz głosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego?