Władysław Kosiniak-Kamysz mówił na konferencji, że ma nadzieję, iż uda się wprowadzić przepisy drogą parlamentarną, gdyż jest ona o wiele szybsza niż rządowa.

Jutro, mówił szef resortu pracy i polityki społecznej, ten projekt zostanie oficjalnie przedstawiony szefowi rządu. - We wtorek odbędzie się posiedzenie posiedzenia Rady Ministrów, które może przesunąć wydatki na ten rok, tak by znaleźć potrzebne fundusze - mówił Kosiniak-Kamysz. Jak dodał, potem nastąpi zwołanie sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny.

Jej przewodniczący, wyjaśnił minister, deklaruje gotowość do jak najszybszego działania, tak, by projekt przedstawić posłom. Możliwe, że ustawa, zgodnie z zapowiedziami marszałek Sejmu Ewy Kopacz, zostanie rozpatrzona już na następnym posiedzeniu Sejmu.

Od minionej środy na sejmowym korytarzu koczuje grupa matek z niepełnosprawnymi dziećmi - domagają się natychmiastowego podniesienia świadczenia pielęgnacyjnego. Wczoraj wieczorem Donald Tusk spotkał się z protestującymi, ale do porozumienia nie doszło. Oferta premiera - od 1 maja tysiąc zł netto - nie została zaakceptowana.

Donald Tusk zaproponował, żeby świadczenie dla rodzica opiekującego się niepełnosprawnym dzieckiem od 1 maja wynosiło tysiąc zł netto, natomiast od stycznia 2015 - 1 200, a od stycznia 2016 - 1 300 na rękę.