Większość sportowców jest znana tylko z tego, że są sportowcami, a nasz kandydat Tomasz Adamek jest znany dodatkowo ze swojego światopoglądu. Wiara w Boga jest ważnym przesłaniem. Jest punktem wyjścia - mówi Zbigniew Ziobro pytany w Kontrwywiadzie RMF FM. To zdaniem Ziobry sprawia, że Adamek jest dobrym kandydatem na eurodeputowanego.

Ziobro zaapelował tez o powściągliwość w ocenach nowego kandydata. - To dopiero trzeci dzień Tomka w polityce - powiedział.

>>>Adamek o gejach wychowujących dzieci: To wbrew prawu bożemu

Według Ziobry deklaracja światopoglądowa Adamka ma znaczenie z punktu widzenia wyborców ponieważ w Parlamencie Europejskim podejmuje się często decyzje związane ze sprawami, które dotyczą tej materii, choćby ostatni raport Estreli, który mówi o tym, że aborcja powinna być na życzenie - tutaj akurat taka deklaracja ma znaczenie, czy on będzie popierał taki raport, czy będzie głosował przeciw.

Zbigniew Ziobro zapewniał również, że informacja o tym, że Adamek miał w Stanach zjednoczonych wypadek po alkoholu jest nieprawdziwa. - To są doniesienia medialne, plotkarskie, nie odpowiadające rzeczywistości... - dodał szef Solidarnej Polski.

Ziobro był także pytany o katastrofę w Smoleńsku. Lider SP nie wierzy w zamach: - To nie jest kwestia wiary, to jest kwestia faktów. Nie znam faktów, które w sposób przekonujący wskazywałyby, że miał tam miejsce zamach. Ale uważam, że sprawę trzeba rzetelnie wyjaśnić, szanując też inny punkt widzenia, szanując poglądy tych, którzy uważają, że w ich przekonaniu zamach miał miejsce. Dlatego, że Putin nas rozgrywa, my nie możemy, jako Polacy na to pozwolić.