Towarzyszą im byli prezydenci z małżonkami: Lecha Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski, marszałkowie Sejmu i Senatu Ewa Kopacz i Bogdan Borusewicz oraz Karolina Kaczorowska - wdowa po ostatnim prezydencie na uchodźstwie Ryszardzie Kaczorowskim.

Prezydent Komorowski zapowiadał wcześniej, że będzie to okazja do omówienia wielu kwestii z zakresu polityki międzynarodowej, w tym sytuacji na Ukrainie, ale także do rozmowy na temat światowych dni młodzieży w Krakowie.

Z tym się wiąże wizyta papieża w naszym kraju - podkreślał prezydent. Papież z polską delegacją będzie też na pewno rozmawiał o wynoszonym na ołtarze Janie Pawle II.

Prezydent wręczy Ojcu Świętemu obraz olejny "Święty Brat Albert", biografię brata Alberta i faksymile jego listu. Wśród podarunków jest także naczynie z polskiej porcelany do picia Yerba Mate.

Po południu prezydent wraz z małżonką zainauguruje w Instytucie Polskim wystawę "Papież Wolności" oraz spotka się z przedstawicielami Polonii i Polakami mieszkającymi we Włoszech. Wieczorem Anna Komorowska weźmie udział w harcerskim apelu "Białej Służby", który odbędzie się na dziedzińcu jezuickiego kolegium w Rzymie - "Collegio Internazionale del Gesu".