Barack Obama będzie najpewniej uczestniczył w rocznicowych obchodach 25-lecia wyborów z 1989 roku.

To będzie jego druga wizyta w Polsce.

Jak poinformował w Waszyngtonie amerykański wiceprezydent Joe Biden, pobyt w Polsce to część europejskiej podróży Baracka Obamy, podczas której weźmie udział w dniach 4-5 czerwca w szczycie G7 w Brukseli, a także odwiedzi Francję w związku z 70. rocznicą lądowania Aliantów w Normandii. Szczyt G7- jak się oczekuje- będzie poświęcony sytuacji na Ukrainie. 

Pierwotnie spotkanie Grupy G8 miało się odbyć w Soczi, ale w związku z wydarzeniami w Kijowie, zostało odwołane i przeniesione do Brukseli. Nie będzie na nim Rosji, która jest izolowana ze względu na aneksję Krymu.

Szefowa biura prasowego Kancelarii Prezydenta Joanna Trzaska - Wieczorek powiedziała IAR, że Obama przyjął zaproszenie prezydenta Bronisława Komorowskiego na uroczystości rocznicy wyborów 6 czerwca 1989 roku. Z kilkunastoma przywódcami Europy i świata będzie świętował z nami tę radosną okoliczność - powiedziała Joanna Trzaska - Wieczorek .

Także amerykański ambasador w Polsce Stephen Mull napisał na Twitterze, że  "prezydent Obama znów będzie w Warszawie, w czerwcu, by świętować 25. rocznicę demokracji w Polsce