Michał Kamiński to lubelska jedynka Platformy Obywatelskiej. To dobry wybór? - zapytał Joannę Muchę dziennikarz Tok FM. Mucha odpowiedziała dyplomatycznie:

- Ocenią wyborcy. Jest świetny cytat z Churchilla o tym, że demokracja jest wtedy, gdy niewielki człowiek z niewielkim długopisem wchodzi do niewielkiej kabiny i na niewielkiej kartce stawia niewielki krzyżyk. Jestem przekonana, że tak do tego trzeba podchodzić. Zobaczymy, jak to ocenią wyborcy.

Dociskana o konkrety odpowiedziała: Joanna Mucha wyborca będzie jak zawsze głosowała na kobietę.

Mucha oceniała też tegoroczną kampanię przed eurowyborami.

 - Kampania jest dziwna. Przyglądam się temu z zainteresowaniem, bo z jednej strony mamy sprawy niezwykle istotne, być może zmieniające naszą sytuację geopolityczną, mówię tutaj oczywiście o Ukrainie. Z drugiej strony mamy kompletnie idiotyczne wstawki dotyczące tego, co ktoś powiedział albo jakie oczy ma Donald Tusk. Ta rozbieżność między rzeczami ważnymi, które się dzieją i o które warto się spierać, a rzeczami, które nie mają żadnego znaczenia, to wszystko powoduje, że kampania jest dziwna.

Ona sama startować nie zamierza.  - Ja od początku powiedziałam, że nie chcę startować. To nie jest ten czas, i ze względów osobistych, i ze względu na moje poczucie miejsca w polityce  - powiedziała Joanna Mucha.