Podczas gdy Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 30 proc. głosów (spadek o 2 pkt. proc.), to Platforma Obywatelska - 28 proc. (bez zmian). 

- Wprawdzie PiS nieznacznie wyprzedza PO, ale zmiana poparcia zdaję się sugerować, że to partia Jarosława Kaczyńskiego traci na ostatniej prostej. Kampania rozgrywa się w cieniu kryzysu na Ukrainie, a także długofalowego kryzysu ekonomicznego, a Jarosław Kaczyński zamiast prezentować się jako mąż stanu, daje się swoim sztabowcom przebierać w sweterki i ocieplać "sfitfociami", co jest strzałem w stopę - komentuje na wp.pl dr hab. Norbert Maliszewski, ekspert ds. marketingu politycznego z Uniwersytetu Warszawskiego. 

Na kolejnych miejscach uplasowali się: Sojusz Lewicy Demokratycznej - 11 proc. (spadek o 1 pkt. proc.), Kongres Nowej Prawicy - 7 proc. (wzrost o 2 pkt. proc.), Polskie Stronnictwo Ludowe - 5 proc. (spadek o 1 pkt. proc.) i Twój Ruch - 4 pkt. proc. (bez zmian). 

Z kolei Polska Razem i Solidarna Polska mogą liczyć na 2 proc. głosów każda - w przypadku tej pierwszej partii oznacza to spadek o 1 pkt. proc., a drugiej - brak zmian. 

Sondaż Homo Homini przeprowadzono 13 maja na próbie około 1 tys. osób.