Spotkania te odbędą się jeszcze przed zaplanowaną na 9.30 uroczystością wręczenia nominacji nowemu ministrowi kultury. Według nieoficjalnych informacji, Bogdana Zdrojewskiego zastąpi dotychczasowa wiceminister Małgorzata Omilanowska.

Na temat informacji tygodnika "Wprost" Bronisław Komorowski rozmawiał wczoraj wieczorem w Budapeszcie z wicepremierem Januszem Piechocińskim. Joanna Trzaska - Wieczorek powiedziała, że prezydent nie wyklucza spotkania z szefem ludowców także w najbliższych dniach. 

Belka będzie tłumaczył się przed RPP

Marek Belka będzie się tłumaczył przed Radą Polityki Pieniężnej. W opublikowanych przez "Wprost" nagraniach prezes NBP w rozmowie z szefem MSW Bartłomiejem Sienkiewiczem niepochlebnie wypowiada się o Radzie.

Marek Belka przyznał, że to nie będzie łatwa rozmowa, ale zaznaczył, że o wszystkich sprawach, które dzisiaj budzą emocje, rozmawiał z Radą Polityki Pieniężnej. Nie zaskoczyłem niczym Rady - z wyjątkiem paskudnego przymiotnika. Pewnie, że idę tam z drżeniem serca - mówił Marek Belka. Prezes NBP dodał, że do tej pory współpraca z RPP układała się bardzo dobrze.

Prezes Marek Belka w rozmowie z dziennikarzami powtórzył, że nie rozważa dymisji. Premier powiedział na konferencji prasowej, że nie chce oceniać nagrań z udziałem szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza i szefa NBP Marka Belki pod względem politycznym.

Mimo, że - jak podkreślał premier - ich typ zachowań był trudny do zaakceptowania i bulwersujący. Nie jest rolą rządu i premiera wpływanie na działanie Narodowego Banku Polskiego - mówił Tusk.

CZYTAJ TAKŻE: Premier Donald Tusk: To próba zamachu stanu i obalenia rządu>>>

ZOBACZ TEŻ:  Sławomir Nowak odchodzi z PO. Polityk opublikował OŚWIADCZENIE>>>