"Wprost" publikuje nagrania z rozmowy Jacka Krawca i ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego w styczniu, w restauracji Sowa&Przyjaciele. - Jak była ta kampania 2011 roku i oni tam z cenami jechali cały czas, że paliwo po 6 zł PiS nap.... No i jest ta impreza w Focusie, już wiadomo, że wygraliśmy. Z Donaldem się spotykam i on: Teraz, k..., to paliwo może być nawet i po 7 złotych - mówi prezes PKN Orlen.

Włodzimierz Karpiński i Jacek Krawiec rozmawiają też o polityce Węgier wobec Rosji. Prezes PKN Orlen mówi w niewybrednych słowach stosunku Wiktora Orbana do Władimira Putina. - Elektrownie atomowe dwie na Węgrzech, 10 mld euro kredyt od Ruskich (...). I oczywiście, że South Stream on zrobi, mimo że Unia Europejska się nie zgadza. Pełne poddaństwo - mówi Krawiec.

Rozmowa dotyczy też Krzysztofa Kiliana, byłego szefa PGE, znajomego Donalda Tuska. - On, mając Donalda jako kolegę od dwudziestu paru lat, po prostu miał wszystkich w d... (...). Możesz mieć w d..., ale nie możesz tego k... pokazywać - mówi Krawiec.

"Wprost" podaje, że nagrania przekazał anonimowy biznesmen.