To oznacza tym samym, że polityków nagrywano w różnych miejscach, co - także na Twitterze - potwierdził dziennikarz "Wprost" Michał Majewski. 

Kilka minut przed oświadczeniem szefa MSZ ujawnił, że rozmowa została nagrana w Pałacyku Sobańskich przy Alejach Ujazdowskich w Warszawie. Teraz mieści się tam m.in. Klub Polskiej Rady Biznesu.

W niedzielę opublikowano fragmenty kolejnych taśm "Wprost", na których słychać rozmowę Radosława Sikorskiego z Jackiem Rostowskim, byłym ministrem finansów.

- Bullshit, skonfliktujemy się z Niemcami, Francuzami, bo zrobiliśmy laskę Amerykanom. Frajerzy, kompletni frajerzy. Problem w Polsce jest, że mamy płytką dumę i niską ocenę. Taka murzyńskość - mówi na nagraniu szef MSZ. - Wiesz, że sojusz polsko-amerykański jest nic niewart. Jest szkodliwy, bo daje poczucie bezpieczeństwa - dodaje. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Kiedy rozmowa została nagrana, nie ujawniono.

Sikorski wieczorem wyjaśnił także jeden z terminów użytych w rozmowie.

Murzyńskość = Négritude - Wikipedia, wolna encyklopedia  - napisał szef MSZ na swoim profilu na Twitterze i pod tym zdaniem zamieścił link do Wikipedii.

Tam można przeczytać, że wspomniany "négritude" to ruch literacki i polityczny, zapoczątkowany w 1930 roku roku w Paryżu w odpowiedzi na rozwój francuskiego kolonializmu i rasizmu. Jego twórcami byli Leopald Sedar Senghor - poeta, przyszły prezydent Senegalu, Ajmie Cesaire - poeta, późniejszy czołowy polityk martynikański oraz Leon Damas z Gujany Francuskiej. 

A także: Celem ruchu była afirmacja historii i cywilizacji czarnego człowieka wobec dewaluującej te wartości cywilizacji zachodniej; ochrona dziedzictwa kulturalnego czarnej ludności zachodnich kolonii, a także czarnoskórych imigrantów i ich potomków w krajach zachodnich.

Murzyńskość = Négritude – Wikipedia, wolna encyklopedia  - napisał Sikorski na swoim profilu na Twitterze i pod tym zdaniem zamieścił link do Wikipedii. Tam możemy przeczytać, że wspomniany "Négritude" to ruch literacki i polityczny, zapoczątkowany w 1930 roku roku w Paryżu w odpowiedzi na rozwój francuskiego kolonializmu i rasizmu. Jego twórcami byli Leopald Sedar Senghor - poeta, przyszły prezydent Senegalu, Ajmie Cesaire - poeta, późniejszy czołowy polityk martynikański oraz Leon Damas z Gujany Francuskiej.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/raport-podsluchy-tasmy-wprost/fakty/news-sikorski-tlumaczy-sie-z-murzynskosci-to-ruch-polityczny-i-li,nId,1446722#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

CZYTAJ WIĘCEJ: Wydawca "Wprost" ujawnia, kto jest źródłem podsłuchów