SLD składa wniosek do Najwyższej Izby Kontroli w związku z nagraniami "Wprost". Chce, by NIK zajęła się sprawą Polskich Inwestycji Rozwojowych. Nie pozwolimy, by to umknęło opinii ważnych instytucji państwa - mówił w radiowej Jedynce Leszek Miller. Puder z fabryki, która została zbudowana przy tej okazji, nie może przykryć tego wszystkiego, co słyszymy na nagraniach - dodał były premier.

Szef SLD powtórzył słowa, które wypowiedział wczoraj w Sejmie, że Polskie Inwestycje Rozwojowe to spółka, z której Donald Tusk uczynił okręg flagowy swojego rządu. Dodał, że jest to okręt, który spoczywa na kupie kamieni i innych bardziej elastycznych wspornikach. Nawiązał w ten sposób do słów ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza, który w rozmowie z Markiem Belką, ujawnionej przez "Wprost", krytycznie określa spółkę słowami ch.., d...a, i kamieni kupa.

Polskie Inwestycje Rozwojowe to rządowa spółka celowa, sztandarowy projekt drugiego rządu Donalda Tuska. Ma ona realizować priorytetowe inwestycje państwa w infrastrukturę i energetykę.

ZOBACZ TAKŻE: Nowe nagranie Belki i Sienkiewicza. Bez żadnych cięć. POSŁUCHAJ>>>