SLD proponuje zmianę regulaminu Sejmu, która umożliwi kandydatom na premiera, zgłaszanym w ramach konstruktywnego wotum nieufności, udział w debacie. W ten sposób unikną oni problemu, z którym zmaga się kandydat PiS Piotr Gliński.  Posłowie powinni móc zapoznać się przed głosowaniem z argumentacją kandydata na premiera - uważa lider Sojuszu Leszek Miller. Były premier dodał, że wprawdzie kandydaci mogą występować w innych miejscach, ale ponieważ rzecz rozstrzyga się na sali sejmowej, to i oni mogliby tu przemawiać. Wyraził nadzieję, że pozostałe kluby poprą zmianę Regulaminu.

Zdaniem Leszka Millera, można ją przeprowadzić w ciągu 2-3 tygodni. W ten sposób następny kandydat na premiera, wysunięty przez "porozumienie 61", czyli SLD i Twój Ruch mógłby już przemawiać z sejmowej trybuny - uważa lider Sojuszu. Leszek Miller nie chciał ujawnić kto będzie tym mówcą, zanim nie odbędą się niezbędne konsultacje.

SLD i Twój Ruch mają dostateczną liczbę posłów by złożyć swój wniosek o konstruktywne wotum nieufności. Muszą tylko odczekać trzy miesiące od zgłoszenia wniosku przez PiS.Leszek Miller zauważył, że PiS, który domaga się umożliwienia wystąpienia profesorowi Glińskiemu mógł także wystąpić z propozycją zmiany Regulaminu Sejmu.

ZOBACZ TAKŻE: Gliński znów na tablecie? Marszałek Sejmu drwi z PiS>>>