Wszystkie ręce na pokład, by obalić rząd Tuska. Rzecznik PiS apeluje do innych partii o uczestnictwo w zjednoczeniu prawicy. Adam Hofman mówił w radiowej Jedynce, że sobotni kongres zjednoczeniowy odbędzie się mimo zastrzeżeń ze strony Solidarnej Polski. Jego zdaniem, wszystkie partie chcące zjednoczenia powinny w nim uczestniczyć, jeśli chcą obalić rząd. Hofman dodał, że szczegóły współpracy mogłyby być dopracowane po wakacjach. Na razie PiS, "ponieważ zbliża się sztorm", bierze wszystkich na pokład, ale liczy, że "nie będą chcieli od razu zostać kapitanem".

Dziś w Sejmie debata nad wnioskami PiS o konstruktywne wotum nieufności dla rządu i odwołanie ministra spraw wewnętrznych. Adam Hofman nie wierzy w ich powodzenie, ale podkreśla, że jest "minimalnie pozytywny" efekt po "jakże złej aferze podsłuchowej" - właśnie możliwe zjednoczenie środowisk prawicowych.
Po 9:00 w Sejmie przewidziana jest debata nad konstruktywnym wotum nieufności. O wotum nieufności dla ministra Sienkiewicza posłowie mają debatować w południe.