Jeżeli chcemy budować silną Polskę, to trzeba odstawić na bok postawę "aptekarsko-kupiecką". Nasi koledzy z mniejszych partii uznali, że lepszym pomysłem jest budowa nie jednej, silnej partii prawicowej, tylko powtórka AWS-u – żeby PiS nadstawiło grzbietu, po którym to mniejsze partie polityczne zbudują własne byty partyjne - powiedział Brudziński odpowiedział pytany o polityczne rozmowy Kaczyńskiego z Gowinem.

Standardy demokracji w Polsce bardziej przypominają te na wschód od naszej granicy, albo w republikach bananowych. Ale niestety banany, a więc w tym wypadku cygara, „armaniaki” za kilkadziesiąt tys. zł, karty służbowe dla ministra Sikorskiego i innych funkcjonariuszy partyjnych Donalda Tuska – są tylko dla tych, o których Urban kiedyś mówił, że "rząd sam się wyżywi" – powiedział Brudziński.

Największym zagrożeniem dla koalicji są wszyscy ministrowie rządu, bo my nie wiemy, co za chwilę wypłynie na kolejnych taśmach - odpowiedział polityk PiS, pytany o zagrożenia dla obecnie rządzącej koalicji.