Jak nie z Prawem i Sprawiedliwością to może z Ruchem Narodowym? Solidarna Polska rozmawia z tym ugrupowaniem w sprawie ewentualnej współpracy.
Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro potwierdził w Poranku RDC, że rozmowy w sprawie stworzenia wspólnej listy wyborczej tych ugrupowań toczą się przy udziale dyrektora Radia Maryja ojca Tadeusza Rydzyka. Były minister sprawiedliwości szczegółów nie chciał zdradzić, powiedział jednak, że chętnie przystąpi do dyskusji z każdą osobą która ma czas.

Ziobro podkreśla, że nie zapadły żadne konkretne decyzje w sprawie wspólnej listy Solidarnej Polski i Ruchu Narodowego w najbliższych wyborach. Polityk dodał, że rozmów w sprawie zjednoczenia przed wyborami póki co nie jest wiele.

Zbigniew Ziobro dodał, że udział Jacka Kurskiego w kongresie zjednoczeniowym Prawa i Sprawiedliwości to sygnał dla wyborców Solidarnej Polski. Do Solidarnej Polski Jacek Kurski przeszedł z PiS-u dwa i pół roku temu, a na początku czerwca tego roku ją opuścił. Polityk zapowiedział wtedy, że z polityką kończy, ale miesiąc później wziął udział w kongresie organizowanym przez PiS. Według Zbigniewa Ziobry to wyborcy rozliczą Kurskiego za lojalność wobec swoich dotychczasowych kolegów.